PayPal Neden BitGo ve Diğer Kripto Şirketlerini Satın Almayı Düşünüyor?

Bloomberg tarafından yenilerde yayınlanan bir rapora göre; PayPal’ın kripto sorumlusu BitGO’ da içinde bulunmak üzere  kripto para merkezli şirketleri satın almak amacıyla araştırdığı söyleniyor. Bu durum PayPal’ın müşterileri için bir kripto alış ve satış hizmeti başlatarak kripto alanına girdiğini onayladıktan birkaç gün sonra ortaya çıktı.

PayPal; BitGo’yu Satın Alma Sürecinde Olduğu Düşünülüyor!

Bloomerg; PayPal’ın şu anda bilinmeyen bir miktar karşısında BitGo’yu satın almak için görüşmelerde bulunduğunu ortaya çıkaran kaynakları aktarıyor. Goldman Sachs tarafından desteklenen bir kripto saklama sorumlusu olan BitGo; şüphesiz sektördeki en büyük kripto saklama sağlayıcılarından biri olmaktadır. Şu anda ise Nexo, Binance ve Coinbase gibi önde gelen kripto şirketlerine saklama hizmetleri sunmakta.

İsimsiz kaynaklar, PayPal ve BitGo’nun satın alma sürecini birkaç hafta içerisinde tamamlayabileceğini duyurdu. Fakat asıl kaynak, Bloomberg’e devam eden görüşmelerin herhangi bir somut sonuçtan oldukça uzak olduğunu belirtti.

“Görüşmeler hâlâ aksayabilir ve PayPal başka hedefler satın almayı tercih edebilir.” 

PayPal satın alan kripto şirketlerinin raporları; firmanın 346 milyon müşterisine kendi platformunda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın almasına ve satmasına izin vermeye başlayacağını gösteriyor. Bunun ardından PayPal’ın BitGo’yu satın alma haberi gündeme geldi. PayPal’un bu konudaki ilgisi temelsiz değil. Çünkü yeni kripto teklifini desteklemek adına bir kripto sorumlusunun hizmeti gerekecek.

PayPal Çarşamba günü yaptığı açıklamada; kripto girişimi için dijital varlık hizmetleri sağlayıcısı Paxos ile ortaklık yapacağını da bildirdi. BitGo’yu satın almak, PayPal’ın kripto pazarının içerisine girmeye hazır olduğu düşüncesini daha da güçlendirebilir.

Son olarak ise; PayPal ve BitGo haklarında çıkan bu söylentiler için herhangi bir onaylama göstermedi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.