PayPal, Kripto Zararlı Yazılım Tespit Teknolojisi İçin Patent Kazandı

0
279

Çevrimiçi ödemeler devi Paypal, kripto para kötü amaçlı yazılımlarını tespit edecek ve etkilerinin azaltılmasına yardımcı olabilecek bir teknoloji için patent aldı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), resmi başvuruda bulunduktan sonra, 2 yıldan fazla bir sürenin ardından 16 Nisan’da Paypal’a resmi olarak patenti vermiştir.

Patent, “Fidye yazılımının bir bilgisayarda çalıştığını tespit ederek (örneğin, orijinal veri ile farklı önbellek katmanlarındaki içerik arasında ilişki sağlayarak) fidye yazılımının olumsuz etkileri azaltılabilir veya önlenebilir” diyor.

Ransomware, bir sabit sürücünün veya diğer ağa bağlı olan dosyaların içeriğini şifreleyebilir ve şifre çözme anahtarına sahip olmayan sistem kullanıcıları için erişilemez duruma getiririr, verilere kolayca erişim sağlanamaz.

PayPal, böyle bir riski, bir bilgisayar sistemindeki önbelleğe yüklenen orjinal içeriğin ilk kopyasının algılanmasını, içinde o dosyanın ikinci kopyasınıda tutmayı ve değiştirilen içeriğin olup olmadığını belirlemek amacıyla ikisinin karşılaştırmasını sağlayacak bir yöntemle önlemeyi amaçlamaktadır. Orijinal içeriğin şifrelenmiş versiyonunu gösterir. Ardından, değiştirilen içerik şifrelenmişse orjinal içeriğin silinmesini önler.

Crypto Ransomware kripto para birimi borsası için büyüyen bir tehdit olmaya başladı.

Son bir rapora göre, fidye yazılım saldırıları için ortalama kripto para birimi ödemeleri bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 90 gibi bir oranla çarpıcı bir artış kaydetti. Bu büyük artış, ağırlıklı olarak daha büyük işletmelerin hedef alındığı saldırılarda kullanılan daha pahalı olan fidye yazılım türlerinin çoğalan enfeksiyonlarını yansıtıyor.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan rapora göre, son yıllarda yapılan kripto fidye yazılım saldırılarının birçoğu İran tarafından yapıldı.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın