PayPal, İngiltere’deki Tüm Kullanıcıları İçin Kripto Para Hizmetini Yayına Aldı

0

San Jose merkezli finansal teknoloji devi PayPal, tüm uygun müşterilerinin artık İngiltere’de kripto para birimleri satın alabileceklerini, satabileceklerini ve tutabileceklerini duyurdu.

Desteklenen dijital varlıkların listesi şu şekilde; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin.

PayPal, ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında kripto para birimi sektörüne giriş yaptı ve ABD’de kripto para hizmetlerini kullanıma sundu. Ardından Şubat ayında kripto hizmetinin kapsamını genişleteceğini duyurdu. Ağustos ayının sonlarında ise, İngiltere’de yukarıda belirtilen kripto para birimleri için destek sunmaya başladı.

Şirketin blockchain lideri Jose Fernandez da Ponte, PayPal’ın kripto para birimlerinin küresel finanstaki rolünü şekillendirmeye katkıda bulunmaya çalıştığını söyledi:

“Desteğimizi sunmak ve dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için İngiltere’deki ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam etmeye kararlıyız.”

Bunların yanında PayPal Temmuz ayında, ödeme devi İrlanda’da kripto para birimiyle ilgili birkaç iş pozisyonu açtı, burada da kripto hizmetlerini genişleteceği düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın