PayPal, Facebook’un Libra Projesinden Ayrılıyor Mu?

0

Facebook’un kendi kripto parasını oluşturma planı kripto para piyasasını heyecanlandırmıştı. Bu yeni kripto para olan Libra hakkında da sitemizde birçok habere yer vermiştik. Son gelişmeler ise projeyi iyi etkileyecek gibi görünmüyor.

Libra’dan sorumlu birim olan Libra Association içerisinde ilk sorunlar yaşanmaya başladı. Konuşulanlara göre kurucu üyelerden olan PayPal, projeden ayrılmayı planlıyor.

Facebook’un Libra projesinin en büyük artılarından biri de arkasında yer alan büyük isimlerdi. Visa, MasterCard, Uber gibi büyük isimler tereddütsüz bu işte yer almak istiyor gibi görünüyordu. Ama son gelişmeyle işlerin çokta yolunda gitmediği görüldü. Financial Times  tarafından paylaşılan bir habere göre, PayPal 10 milyon dolar vererek içinde bulunduğu Libra projesinden ayrılacak.

PayPal 10 milyon dolar gibi büyük bir yatırım yapmış olmasına rağmen üstelik daha projenin başındayken neden ayrılmak istediği merak konusu oldu. Konuşulanlara göre ayrılma kararının sebebi, regülatörlerin baskısı.

PayPal konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı. Libra Association’un regülasyonlardan ve iletişimden sorumlu yöneticisi Dante Disparte konuyla ilgili şunları söyledi:

”Değişimin zor olduğunu kabul ediyoruz ancak bu yolculuğa başlamış olan her bir kurum kendi risklerini ve ödüllerini kabul ederek buraya giriş yaptı. Herkes Libra’nın vaat ettiği değişimlerin ve risklerin farkındaydı.”

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın