Paul Tudor Jones: Bitcoin’i Şu An Daha Çok Seviyorum

0
285

Makro yatırımcı Paul Tudor Jones geçtiğimiz dönemlerde, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladığında kripto para piyasasında kayda değer bir artış yaşanmıştı. O dönem birçok kripto para uzmanı bu sürpriz hareketi memnuniyetle karşılarken, bu hamlenin geleneksel finans sektördeki dengesizliğin bir sonucu olduğu ifade edildi.

Şimdi ise milyarder hedge fonu yöneticisi, Bitcoin için daha fazla yükseliş beklentisi içerisinde ve onu en iyi enflasyon koruması olarak değerlendiriyor. Bitcoin’i ilk satın aldığı zamana göre şimdi daha çok seviyorum diyen Jones, Perşembe günü CNBC’nin “Squawk Box” programında çeşitli açıklamalarda bulundu.

“Bence Bitcoin’in ilk vuruşundayız ve daha önümüzde uzun bir yol var.”

Jones, ilk olarak mayıs ayında Bitcoin yatırımını açıkladı ve Perşembe günü kripto para birimine küçük bir tek haneli yatırım yaptığını söyledi. Ünlü milyarder uzun süredir, FED’den gelen benzeri görülmemiş niceliksel genişlemenin enflasyonun büyük bir geri dönüş yapmak için zemin hazırladığına inanıyor.

Jones Bitcoin önermesinin sebebi olarak Bitcoin’in en iyi enflasyondan korunma aracı olduğunu söyledi.

Bitcoin, Mart ayında korona virüs sebebiyle gördüğü seviyelerinden tamamen geri döndü. Perşembe günü dijital para, yaklaşık 12.900 dolar’dan işlem yaparak Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu haftanın gücü büyük ölçüde PayPal’ın alana gireceğini, kullanıcıların kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin vereceğini duyurmasının ardından geldi.

Tudor Investment Corporation’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu, Bitcoin’e yatırım yapmayı Apple ve Google gibi en büyük teknoloji şirketlerine yatırım yapmakla karşılaştırdı.

Jones, “Bitcoin, ona inanan, gerçekten zeki ve sofistike insanların muazzam bir olasılığına sahip. Steve Jobs ve Apple ile yatırım yapmak veya Google’a erken yatırım yapmak gibi.” ifadelerini kullandı.

Ek olarak Jones, halka açık ABD şirketlerini sosyal ve çevresel ölçütlere göre sıralayan kar amacı gütmeyen JUST Capital’in de başkanıdır. 1987 borsa çöküşünü tahmin edip kar elde ettikten sonra ün kazandı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın