Patlayıcı Ralliler Tetikledi: Coinbase Listelemesi Bu Altcoinlerin Fiyatını Harekete Geçirdi!

0
Patlayıcı Ralliler Tetikledi: Coinbase Listelemesi Bu Altcoinlerin Fiyatını Harekete Geçirdi!
  • Borsa son aylarda sürekli olarak devam eden altcoin listeleme çılgınlığı çerçevesinde Ethereum tabanlı bir altcoin’e destek ekleyerek patlayıcı bir ralli başlattı.

Gizlilik ve ölçeklendirme çözümlerine odaklanan bir altcoin, ABD’nin en iyi kripto borsası Coinbase’in varlık listesine eklenmesinin ardından etkileyici bir fiyat artışı yaşadı.

Dün Coinbase’in Twitter hesabı tarafından gerçekleştirilen bir duyuruda, borsa, Marlin’in (POND), uygun likidite koşulları karşılandığında Tether (USDT) ile eşleştirilmiş bir şekilde Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını söyledi.

Marlin, merkezi olmayan web için yüksek kaliteli altyapı sağlamak üzere oluşturulmuş yüksek performanslı bir “katman-0” blok zinciri ağıdır.

Kendisini “merkezi olmayan ekonominin gösterişli yumuşak karnı” olarak adlandıran Marlin, ölçeklendirme ve kullanıcı gizliliği için önemli çözümler sağlamaya çalışıyor. Bununla birlikte Marlin Foundry, kullanıcılara bant genişliğinden yararlanma ve çeşitli ağ türlerini başlatma olanağı sunuyor.

Bu yılın ilk haftasında Coinbase, 2022’nin ikinci çeyreğinde listelemeyi düşündüğü 50 dijital varlığın bulunduğu listesine dört yeni kripto varlığı eklerken, Marlin etkileyici bir yükseliş yaşamıştı. Sonunda bu altcoin listelemesi gerçekleşti ve Coinbase duyurusu, Marlin’in yüzde 61’lik bir artışla piyasadaki düşüş trendine rağmen 0,0073 dolardan 0,011 dolara yükselmesini sağladı.

POND bu yükselişin ardından bir miktar düzeltme yaşadı ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 5’lik bir düşüşle yazım sırasında 0,0098 dolardan işlem görüyor.

Coinbase aynı gün içinde 3 altcoin’e daha destek ekledi

Automata (ATA)

Coinbase’in listelediği kripto para birimleri listesinde bir sonraki sırada, Web 3.0 ortamındaki merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için ara katman yazılımı sağlayan gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan Automata (ATA) bulunuyordu.

Proje web sitesine göre, Automata kullanıcılarına aşağıdaki çeşitli ürünler sunmaktadır:

“Conveyor (bir MEV [Maksimal Çıkarılabilir Değer] Minimizasyon çözümü), Witness (merkezi olmayan uygulamalar için özelleştirilebilir bir oylama hizmeti) ve Librarian (do-not-track indeksleme).”

Projenin ortakları arasında Avalanche (AVAX), Astar (ASTR) ve Polygon (MATIC) gibi büyük isimler bulunmaktadır.

Automata da bir gün öncesine göre yüzde 38.4 artışla yükseliyor ve şu anda 0.18 dolardan işlem görüyor.

Mines of Dalarnia (DAR)

Ayrıca Coinbase’e katılanlar arasında, oyuncuların oyun içi yükseltmeler için kullanılabilecek kaynakları elde etmek için madencilik yaptığı, karakterlerini yükselttiği ve oyna-kazan modeli aracılığıyla ödüller kazandığı bir 2D platform oyununa sahip olan metaverse kripto para birimi olan Mines of Dalarnia (DAR) yer alıyor.

Mines of Dalarnia’nın birincil hizmet varlığı, BNB ve Ethereum zincirlerinde hem BEP-20 hem de ERC-20 sürümleri bulunan DAR token’dır. DAR oyun içi satın alımlar, metaverse’de arazi satın alımları, karakterleri yükseltmeyi, ödül talep etme, stake etme ve yönetişim dahil olmak üzere çeşitli kullanımlara sahiptir.

Mines of Dalarnia diğerlerine göre daha küçük bir artış yaşadı. Yüzde 7,6 yükselen kripto para birimi 0,31 dolardan işlem görüyor.

altcoin listeleme

StaFi (FIS)

Coinbase’in destek eklediği altcoin’ler arasında son sırada, stake edilen kripto varlıklarının likiditesinin kilidini açmayı amaçlayan merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan StaFi (FIS) bulunuyor.

Proje, kullanıcı ödüllerini kolaylaştırmak için ödül token’ı anlamına gelen rToken’ı (reward token) kullanan 25.5 milyon doların üzerinde hisseli varlığa sahiptir.

“Kullanıcılar StaFi aracılığıyla PoS [proof-of-stake] token’larını stake ettiklerinde, karşılığında eşit miktarda rToken alacaklar. Örneğin, rAtom paylaştırılmış Atom’u temsil ederken rXTZ, paylaştırılmış XTZ’yi temsil eder. rToken, kullanıcıların doğrudan rToken’ların trade’ini yaparak bahis ödülleri almalarına ve istedikleri zaman likiditeye erişmelerine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca diledikleri zaman karşılık gelen miktarda stake edilen token’ı kullanma hakkına sahiptir.”

Yazma sırasında, StaFi son 24 saatteki yüzde 12,29’luk artış oranıyla yeşilden işlem görüyor ve 0,35 dolar seviyesinde bulunuyor.

SFI Pazartesi günü gördüğü haftalık en düşük seviyesi olan 0,27 ABD dolarından toparlanırken, 9 Haziran’da belirlenen 0,39 ABD dolarlık yüksek seviyesini henüz geri kazanabilmiş değil.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın