Haziran 3, 2022

Patlayıcı Altcoin’den Listeleme Çılgınlığı: Dev Borsa Destek Ekledi!

En popüler Amerikan kripto borsalarından biri olan Kraken kripto borsası, platformunda oldukça yeni bir kripto para birimini daha listeledi. Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre Optimism (OP) olarak bilinen ve KoinFinans tarafından belirtildiği üzere geçtiğimiz günlerde Coinbase, OKX ve KuCoin tarafından da listelenen kripto, artık Kraken’de alım satım ve vadeli işlem sözleşmeleri için erişilebilir olacak.

Kraken, Twitter’da yeni gelişmeyi duyururken, OP içeren vadeli işlem sözleşmelerinin zaten popüler ticaret platformunda halihazırda faaliyette olduğunu belirtti. Vadeli işlem sözleşmeleri, bir trader’ın veya yatırımcının, doğrudan mülkiyete sahip olmadan varlıkla etkileşime girmesine izin verir.

Borsa ayrıca, kullanıcılara Kraken’de OP vadeli işlem sözleşmelerinin ticareti yolculuğuna nasıl başlayacaklarını da açıkladı. Kraken’de OP vadeli işlem sözleşmeleri açmak için kullanıcıların önce USDT, USDC veya USD’lerini borsanın vadeli işlem cüzdanına yatırmaları gerekir. Bu fonlar teminat görevi görür.

Optimism nedir?

Web sitesinde yer alan bilgilere göre Optimism (OP), Ethereum (ETH) işlemlerini düşük maliyetli ve neredeyse anlık hale getirmeyi amaçlayan bir katman-2 protokol ve akıllı sözleşme platformudur. Ethereum Sanal Makinesine (EVM) eşit olmakla övünür, bu da EVM ile çalışan tüm programların Optimism ile de çalışacağı anlamına gelir.

Platformun yerel token’ı olan OP ise ağ kaynaklarının yönetimi ve tahsisi için kullanılır.

OP Piyasa Sıralaması

OP’nin CMC’deki piyasa sıralamasına hızlı bir bakış, listelemenin ardınadn yüzzde 23’ün üzerinde bir düşüş yaşayan kripto para biriminin nispeten dengeli bir gün geçirdiğini ortaya koyuyor. Buna rağmen kazanımlarının bir kısmını kaybeden altcoin’in fiyatı şu anda günlük yüzde 5’lik bir düşüşle 1.36 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Trend kripto para birimi son 24 saatte yüzde 18’lik bir hacim artışıyla 628 milyon dolara ulaşarak şu anda grafiklerde 2807. sırada yerini aldı. Bununla birlikte, istatistiklere göre dolaşımdaki arzı 214,748,364 token olan Optimism token seyreltilmiş piyasa değeri 5,98 milyar dolar civarında bulunuyor.

Normalde, kripto bir borsada listelendikten sonra fiyatı artma eğilimindedir. Bununla birlikte, kripto piyasası şu anda bir belirsizlik döneminden geçtiği için gerçekleşen bu fiyat artışları çok uzun süreli olmuyor. Yine de oldukça yeni bir coin olan Optimism’in söz konusu eğilimi takip edip etmeyeceği henüz belli değil.

Ethereum ölçeklendirme projesi Optimism’in yeni OP token’ı, Salı günü bir topluluk airdrop’u aracılığıyla piyasaya sürülmesinin ardından aynı gün içerisinde yüzde 70’in üzerinde bir düşüş gerçekleştirdi.

Panik halindeki kullanıcılar, talepte bulunan bazı yatırımcıların (claimants) token’larını resmi airdrop lansmanından önce toplayabildiklerini şikayet ettikleri için, merakla beklenen airdrop, Optimism topluluğunda önemli bir hayal kırıklığı ile karşılandı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.