Bu Yıl %1100 Patlayan Altcoin, Piyasaya Meydan Okumaya Devam Ediyor!

Bu yıl manşetlerde sıkça karşımıza çıkan Ethereum tabanlı bir altcoin, yapay zeka anlatısı kripto piyasasında yoğunlaşırken piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

Yapay zeka (AI) odaklı altcoin SingularityNET (AGIX), 2023’ün başından bu yana yükseliş kaydediyor. SingularityNET (AGIX), 1 Ocak’ta 0.04 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Basın zamanında ise 0.48 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu da yaklaşık iki ayda %1.100’lük meteorik bir artış yaşadığını gösteriyor.

Dahası AGIX son bir haftada piyasa genelinde gerçekleşen düşüşe karşı da oldukça dayanıklıydı. Bitcoin bu zaman diliminde yaklaşık 23.500 dolardan 22.491 dolara geri çekilirken bile altcoin son yedi günde %16 oranında değer kazandı.

Peki altcoin neden yükseldi? AGIX’in bu dikkat çeken performansı, yapay zekanın kripto piyasasına hükmetmeye devam etmesiyle ilişkilendirilebilir.

Ünlü milyareder Elon Musk’ın, popüler sohbet robotu ChatGPT’ye rakip olacak yeni bir projenin geliştirilmesini araştıracak bir laboratuvar oluşturma olasılığını tartışmak için AI araştırmacılarına ulaştığı bildirildi. Elon Musk, daha önce de Google’ın ana şirketi Alphabet tarafından satın alınan yapay zeka firması DeepMind‘da çalışan bir araştırmacı olan Igor Babuschkin’i işe aldığı biliniyor.

Haber, Microsoft’un yüksek profilli sohbet robotuna yaptığı 10 milyar dolarlık yatırımın ardından geldi.

Bunların yanında SingularityNET’in (AGIX) kendisi de bu yıl büyük bir güncelleme yayınladı. Projenin geliştirici ekibi, merkezi olmayan finans (DeFi), robotik, biyoteknoloji, oyun, medya ve kurumsal düzeyde yapay zeka gibi alanlarda büyümeyi ve token kullanımını teşvik etmek için bir proje ekosistemi oluşturmak amacıyla çalıştığını açıklamıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.