Para Kaybetmeden Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır? Analist Lark Davis Açıkladı!

Kötü haberlerin alışılmadık bir şekilde art arda gelmesinin neden olduğu son piyasa düşüşü, birçok yatırımcının portföy değerini büyük ölçüde sildi. Buna yanıt olarak, popüler bir kripto trader’ı ve bir YouTuber olan Lark Davis, kripto yatırımında para kaybetmemek için neler yapılmasına dair önemli ipuçları paylaştı.

Rehber İçeriği

Plan Yapmak

Kaybetme korkusu, çoğu yeni yatırımcının paniklemesine neden olur ve doğru hareket etmesini zorlaştırır. Davis ilk olarak, yatırımcılara piyasaya girmeden önce bir plan yapmalarını tavsiye ediyor.

“Bir plana sahip olmak, ne yaptığınızı bildiğiniz anlamına gelir.”

Planın bir parçası olarak, yatırımcıların satış için bir hedefi olmalıdır. Ayrıca, varlığı incelemeli, satın almak için de nedenleri olmalı, ne hakkında olduğunu anlamalı, kullanım durumlarını, ortaklıklarını bilmeli ve yol haritasını okumalılar. Bu faktörler, plan formülasyonunu etkileyebilir ve piyasadan doğru zamanda çıkmak için iyi bir neden sağlayabilir. Davis’e göre, iyi planları olan yatırımcılar, projeyi çevreleyen koşullar değiştiğinde pozisyonlarından çıkmalılar.

Kripto Zaman Çevresini Analiz Etmek

Bazı kriptoların uzun vadeli potansiyele sahipken, diğerlerinin kısa vadeli potansiyele sahip olduğunu anlamak önemlidir. Ethereum gibi önemli teknolojilerle desteklenen önde gelen kriptoların çoğu uzun vadeli beklentiler sahiptir. Bazı popüler şaka kripto paraları gibi altcoin’ler genellikle kısa vadeli potansiyele sahiptir. Davis, yatırımcıların para kaybetmekten kaçınmak için uzun vadeli varlıklar için fiyat-maliyet ortalama stratejisini dikkate almaları gerektiğini öne sürüyor. Uzun vadeli potansiyele sahip varlıklar portföyleri çeşitlendirmek için yayıldığında, yatırımcılar nadir dip durumları için kenara para ayırabilir. Analist değerinde yaklaşık %30 ila %40 düşüş gösteren önemli temellerle desteklenen varlıkların satın alınması gerektiğini öne sürüyor.

Riski En Aza İndirmek

Kripto, dünyadaki en riskli varlık sınıflarından biridir. Ancak Davis, riskin en aza indirilebileceğine inanıyor. Yatırımcılar, piyasa değeri sıralamasında varlık ne kadar düşükse riskin de o kadar yüksek olduğunu düşünüyor.

“Kumarbaz değil, yatırımcı gibi düşünün… Güvende olmak için, her zaman yerinde satın alın. Kaldıraçlı işlemler tecrübeli trader’lar içindir.”

Sermayenizi Koruyun

“Kripto yatırımında kar etmek hayati önem taşır, ancak sermayenizi korumak da aynı derecede önemlidir.”

Analiste göre, yatırımcılar önemli bir kar elde ettikten sonra sermayelerini pozisyondan çıkarma alışkanlığını geliştirmelidir. Ayrıca planlarına geri dönerek sermayelerini koruyabilirler. Genellikle, varlığın temelleri değiştiğinde veya ekip daha önce söz verdiği gibi bir teknolojik özelliği uygulamada başarısız olduğunda, bir çöküşü önlemek için satmak önemlidir. Ancak büyük bir düzeltme olduğunda yatırımcılar asla pozisyonlarından çıkmamalıdır.

“Plan, düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satmak.”  

Bileşik kazançlar

Yatırımcıların birden fazla gelir kaynağına sahip olmaları için piyasada birçok fırsat var. Para kaybetmekten kaçınmak için, kâr elde etmek ve bunları merkezi bir platforma veya hatta merkezi olmayan finansa koymak, dolar tabanlı stablecoin’lerden yaklaşık %15 veya %16 kazanmak için önemlidir. Diğer seçeneklerde, varlıklar Polkadot, Cardano veya Elrond gibi staking coin’lerse, karlar ödünç verilebilir veya stake edilebilir.

“Sadece birkaç kişi büyük getiri elde etmek için kripto pazarındaki inanılmaz fırsatlardan yararlanıyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.