PancakeSwap (CAKE) Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

PancakeSwap’in (CAKE) DeFi platformu, günlük işlem sayısı açısından yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Yazının kaleme alındığı sırada, PancakeSwap son 24 saatlik dönemde 1.733.484 işlem gerçekleştirdi. Ayrıca DeFi platformunda kilitlenen varlıkların toplam değeri yaklaşık 9.86 milyar dolar’a ulaştı ve 1.7 milyar dolar değerinde 24 saatlik bir ticaret hacmi yaşadı.

Burada önemli nokta, PancakeSwap’in Binance Smart Chain üzerine kurulu olduğudur. Bu nedenle, PancakeSwap’teki etkileyici günlük işlem sayısı Changpeng Zhao’nun da dikkatini çekti ve protokolün Ethereum’un 1.427 milyon olan günlük işlem sayısını aştığını vurguladı. Binance CEO’su, PancakeSwap’in bu kilometre taşını aşağıdaki tweet aracılığıyla duyurdu.

Bunun yanında Zhao daha önceki bir Twitter yorumunda, Ethereum’un normal kullanıcılar için çok pahalı hale geldiğini belirtmişti. Ünlü CEO’ya göre, Binance Smart Chain artık Zhao’nun deyimiyle sıradan insanların evi haline geldi.

Bilindiği üzere PancakeSwap, 2020 yılının Eylül ayında Binance Smart Chain’de piyasaya sürüldü. Coinmarketcap’e göre, CAKE’nin yerel token’ı Eylül ve Ekim aylarının yaklaşık 0.50 dolar değerinde işlem görüyordu. CAKE 30 Nisan Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.18 dolar’a ulaştıktan sonra şu anda 40 dolar’dan işlem görüyor. Dolayısıyla CAKE’in, Ekim ayından bugüne kadar yaklaşık 80 kat arttığı söylenebilir.

Kaynak : Ethereum World News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.