PancakeSwap (CAKE) Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

0

PancakeSwap’in (CAKE) DeFi platformu, günlük işlem sayısı açısından yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Yazının kaleme alındığı sırada, PancakeSwap son 24 saatlik dönemde 1.733.484 işlem gerçekleştirdi. Ayrıca DeFi platformunda kilitlenen varlıkların toplam değeri yaklaşık 9.86 milyar dolar’a ulaştı ve 1.7 milyar dolar değerinde 24 saatlik bir ticaret hacmi yaşadı.

Burada önemli nokta, PancakeSwap’in Binance Smart Chain üzerine kurulu olduğudur. Bu nedenle, PancakeSwap’teki etkileyici günlük işlem sayısı Changpeng Zhao’nun da dikkatini çekti ve protokolün Ethereum’un 1.427 milyon olan günlük işlem sayısını aştığını vurguladı. Binance CEO’su, PancakeSwap’in bu kilometre taşını aşağıdaki tweet aracılığıyla duyurdu.

Bunun yanında Zhao daha önceki bir Twitter yorumunda, Ethereum’un normal kullanıcılar için çok pahalı hale geldiğini belirtmişti. Ünlü CEO’ya göre, Binance Smart Chain artık Zhao’nun deyimiyle sıradan insanların evi haline geldi.

Bilindiği üzere PancakeSwap, 2020 yılının Eylül ayında Binance Smart Chain’de piyasaya sürüldü. Coinmarketcap’e göre, CAKE’nin yerel token’ı Eylül ve Ekim aylarının yaklaşık 0.50 dolar değerinde işlem görüyordu. CAKE 30 Nisan Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.18 dolar’a ulaştıktan sonra şu anda 40 dolar’dan işlem görüyor. Dolayısıyla CAKE’in, Ekim ayından bugüne kadar yaklaşık 80 kat arttığı söylenebilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın