Övgü Alan Mobil Tabanlı Kripto Para

Blockchain’in Mucidi Tarafından Övgü Alan Mobil Tabanlı Kripto Para 

Dünyaca ünlü bilim adamı ve kriptografi yazarı Scott Stornetta 1991’de blockchain teknolojisini icat etmede etkiliydi. Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin için makalesinde alıntı yaptı ve aslında Japonca konuşan vizyonerin kendisinin isimsiz kripto mucit olabileceğine dair bir spekülasyon bile vardı.

Stornetta, banka hesabı olmadan akıllı telefonlar üzerinden para gönderilmesine ve alınmasına olanak sağlayarak yeni bir dijital ödeme dönemi yaratmayı hedefleyen Electroneum’u inceledikten sonra, şirketin son kullanıcılar için değer sağlamaya yöneltilmesinden etkilendiğini söyledi.

Stornetta, Electroneum’un çekiciliğinin, “onu mahvetmeye çalışmak yerine düzenleyici ortamla bir arada var olma” arayışında olduğunu ve “kripto para biriminin yararlarını henüz deneyimlemeyen insanlar için gerçek kullanım davaları yaratma arayışından bahsetmediğini” ekledi.

Stalwart kriptografisi, hükümetleri ve düzenleyicileri benimsemeyi içeren pragmatik bir yaklaşım benimsemek ve tüketiciler için hemen değer yaratmak için uzun vadeli bir hırs, “daha ​​geniş blockchain alanındaki başarılı araştırmaların özüdür” dedi.

Bitcoin vs Electroneum

Stornetta’ya göre, Electroneum’un benzersiz satış noktası, bir ödeme sistemini banka ekonomisi ile nasıl birleştirdiğine yatıyor. Bankacı olmayanların engin örneklerinin zaten erişebildiği mobil cihazlarda nasıl kullanılabildiğinden bahsetmiyor.

Electroneum teklifi için talep olduğuna dair güçlü kanıtlara sahip. Güney Afrika’daki büyük büyümenin tadını çıkarmanın yanı sıra, Brezilya’da hızla büyüyen Electroneum’un ekibi, ETN’nin “var olan en güvenli kripto para birimi” olduğunu belirtiyor.

Her iki para da kripto para birimi topluluğunda kendi başlarına önemlidir. Birinin diğerinden daha iyi olduğu doğru değil. Electroneum ana kripto para birimini alıp dünyadaki bankasız kitlelere tanıtırken, Bitcoin gelecek yıllar için bir “değer deposu” olacak.

Şirket, önümüzdeki aylarda kripto para birimlerini dünyaya kabul edildikleri bir konuma getirecek sayısız diğer gelişmeyi açıklamayı planladığını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.