Ortadoğu’nun İlk Kripto Para Borsası: Rain

Geçtiğimiz günlerde, Bahreyn merkezli kripto para alım-satım şirketi Rain, Crypto-Asset Module(CRA) izin belgesini Bahreyn Merkez Bankası’ndan aldı ve 2.5 milyon dolarlık round ile kapattı. Round desteğini işte BitMEX Ventures ve Kuveyt merkezli şirket Blockwater ile gerçekleştirdi.

Ortadoğu’da alınan ilk lisanslı kripto para borsası ünvanına sahip olan Rain, bunu başarabilmek için uzun süredir çalışmalarını sürdürüyordu.

İlk olarak 2017’de Bahreyn Merkez Bankası ile temas kurduklarında otoriteyi kripto paralar ile ilgili bilgilendirmek için bazı üyeler ile bir araya gelinmişti. Kısa ama zorlu olan bu yolda Rain, Regulatory Sandbox Program(Düzenleyici Sandbox Programı) bünyesindeki ilk kripto para borsası ünvanına sahip oldu.

Bölgedeki kripto para ticaretini hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlayan şirket, dünyada öndegelen kripto para ürünleri işlem platformu olan BitMEX Ventures’in yatırımları ve denetlemesi ile Rain’in Ortadoğu merkezli ve uluslararası bir kripto para işlemleri borsası vizyonuyla hareket etmeyi amaçlıyor.
Rain, dört girişimci olan Yehia Badawy, Abdullah Almoaiqel, AJ Nelson ve Joseph Dallago tarafından kuruldu.

Ayrıca şirket, kripto para ağırlıklı bazı şirketlere yatırım sağlayarak gelişmelerini sağlıyor. Gelişen bu sektöre yatırımlar sağlamasına ek olarak artan mühendis ihtiyacı için de ekibinin genişlemesi için çalışmalar yapıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.