Önemli! Bu Gerçekleşirse Bitcoin 20.000 Dolar Altına İnebilir

0
Önemli! Bu Gerçekleşirse Bitcoin 20.000 Dolar Altına İnebilir

Küresel piyasalarda üst üste gelen düşüşlerden sonra yatırımcılar yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin ise 30.000 dolar seviyesindeki desteğini zorluyor. Yatırımcılar düşüşleri fırsat olarak nitelendirip giriş yapmak için doğru anı kolluyor. Ancak, gerçekler bu kadar masum olmayabilir.

Amerikan endekslerindeki kötü gidişat ne yazık ki yüksek korelasyonu sebebiyle kripto paraları da etkiliyor. Bu kötü gidişatı daha da ileriye taşıyacak bazı teknik göstergeler ise göze çarpıyor. S&P500 ve Nasdaq tarafında ortalamalar ile oluşan yapı kripto paralar ve özellikle de Bitcoin için tehlike çanlarını çalıyor

Aşağıdaki grafik S&P500 endeksine aittir. Yeşil olan 50 haftalık ortalamayı, kırmızı ise 200 haftalık ortalamayı gösteriyor. Endeks ne zaman 50 haftalık (yeşil) ortalamanın altına inse çoğunlukla 200 günlük ortalamaya kadar bir sarkma olduğu göze çarpıyor.

Bitcoin fiyat grafiği

Daha önce 3 defa bu yapının oluştuğu ve ardından endekste bir çöküş yaşandığı görülebilir. Son durumda da yine benzer bir yapının oluştuğu görülüyor. 50 haftalık ortalamanın altına inen fiyat 200 haftalık ortalamaya doğru sert bir iniş yapabilir. Yaklaşık %15’lik devasa bir düşüşten bahsediyoruz. Eğer bu gerçekleşirse düşüşün yankısı bütün piyasalarda hissedilir.

Özellikle son zamanlarda üst üste gelen kötü haberler ve artan riskler endeksteki yukarı yönlü olan ivmeyi kesmişti. Daha fazla yukarıya gidemeyen endeks yönünü aşağıya doğru çevirmiş görünüyor.

Bitcoin Topun Ağzında

2021 yılının başından bu yana 28.000 Dolar seviyesinin altına inmeyen Bitcoin için tehlike çanları çalıyor. S&P500 ile son zamanlarda artan korelasyonu Bitcoin için durumu kötüleştiriyor. Yatırımcılar ve kripto para piyasasının paydaşları böyle bir senaryoya ne yazık ki hazır değiller. Eğer ki fiyat 28.000 Dolar altına iner ise yatırımcılar stop-loss ile risk almaktan vazgeçeceklerdir.

Dolayısıyla lider kripto para ve ona göbekten bağlı olan altcoinler için zor günler yaşanabilir. Eğer analizden memnun kaldıysanız Twitter ve Telegram adresimden paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın