Önceki Tahminleri Doğru Çıkan Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

Bitcoin, konsolidasyon günlerinden sonra bir kez daha yükselişe geçti. Önde gelen kripto para birimi şu anda 16.100 dolar civarında işlem görüyor, ancak birkaç saat önce alıcılar devreye girdiğinde 16.500 dolar’a kadar ulaşmıştı. Analistler, kripto para biriminin potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru başka bir hareket başlatacağını düşünüyor.

Bitcoin’in Mart 2020’de V şeklinde bir tersine dönüş göreceğini tahmin eden analist, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyatı hakkında yorum yaptı. Aşağıdaki grafiği paylaşarak düşüncelerini dile getirdi. Grafiğe göre, kripto para birimi önümüzdeki günlerde 18.200 dolar seviyesinde bir zirveye ulaşacak ve ardından 15.000 dolara doğru düzeltme yaşayacak. 16.100 dolar’lık mevcut fiyattan bu seviyelere yükselmesi, %13’lük bir ralli anlamına gelir.

Analistler, vadeli işlemler piyasasında aşırı yükselişin olmaması ve bir varlığın yalnızca saatler veya günler sonra hızlı bir şekilde tersine dönmeye başladığı zamanki zirvenin olmaması nedeniyle BTC’nin henüz zirveye ulaşmadığını düşünüyor. Bitcoin’in şimdiye kadarki yükselişi, tarihsel standartlara göre daha ılımlı oldu.

Aynı analist daha önce, Bitcoin’in 16.000 dolar’ın altından 17.000 dolar’a yükseleceğini gösteren aşağıdaki grafiği paylaşarak 16.000 dolar’ın üzerindeki hareketi tahmin etmişti. Şu an itibariyle bu hareket gerçekleşiyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in şu an sağlam temeller üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı olumlu etkileyecek gelişmeler yaşandı ve sonuç itibariyle fiyatın yükselişe geçtiğini gördük. Analistlerin düşündüğü gibi yeni zirveler gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.