Önceki Dibi Bilmişti: Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

0
Önceki Dibi Bilmişti: Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

2018 ayı piyasası sırasında doğru bir şekilde dip fiyat seviyesini tahmin eden kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) bu döngünün en düşük seviyelerini oluşturmaya yakın olduğunu söyledi.

Smart Contracter takma adıyla tanınan analist, hem BTC hem de ETH’nin bir kapitülasyon (capitulation) aşamasından geçtiğini söyledi. Analiste göre piyasa değerine göre önde gelen iki kripto varlığı şu anda güçlü destek olarak karşımıza çıkan bir fiyat alanında işlem görüyorlar.

“BTC ve ETH, haftalık grafiğe göre 200 haftalık hareketli ortalamalarında yer alıyor. Dip bence çok, çok yakın, belki daha düşük zaman dilimlerinde marjinal yeni düşükler oluşturabilirler ama bence birikme dönemine başlamak için yer burası. Bu, katıksız bir kapitülasyon.”

bitcoin dolar grafiği

Bitcoin şu an 21.145 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ethereum dolar grafiği

Ethereum yazının kaleme alındığı sırada 1.120 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kapitülasyon yatırımcıların pozisyonlarından vazgeçip varlıklarını olabildiğince çabuk sattıkları güçlü bir satış faaliyeti dönemine işaret eder.

Bunların yanında Smart Contracter’a göre, 200 haftalık hareketli ortalama, son sekiz yılda Bitcoin için ayı piyasası diplerini oluşturdu.

“BTC, 2014 yılına kadar uzanan 200 haftalık hareketli ortalamada 4 kez dip yaptı. Bu seviyenin oldukça güçlü bir seviye olduğunu varsaymak güvenli olabilir. Elbette bunun altına girebiliriz ama haftanın bitmesine daha altı gün var.” 

btc analiz

Smart Contracter ayrıca, lider kripto para bu döngüde piyasa değerinden trilyonlarca doları sildiği için, Bitcoin’in 2014 ve 2018 ayı piyasalarında meydana gelen %80’lik gibi bir düşüş daha yaşayacağına inanmadığını söyledi.

“Kişisel olarak, her döngü ne kadar yükselirse, her ayı piyasanın zirvesinden düşme yüzdesinin o kadar az olacağını hissediyorum. Silinen dolar miktarı zaten 2018’i büyük bir farkla aşıyor.” 

Tüm kripto piyasası değeri şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolardan yaklaşık %70 düşüşle 920 milyar dolar değerinde.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın