On-Chain Analisti Clemente’den Bitcoin (BTC) Yatırımcılarına Önemli Uyarı!

0

Zincir üstü (On-Chain) analistleri arasında popüler isimlerden birisi olan Will Clemente, kripto piyasasının COVID-19’un yeni varyantından kaynaklı son fiyat düşüşünden sonra Bitcoin (BTC) için yeni bir destek seviyesi belirlediğini açıkladı.

433.000 takipçili Twitter hesabında paylaşım yapan Clemente, yatırımcıların göz önünde bulundurması gerektiği fiyat seviyesinin şu an 53.000 dolar olduğunu ve henüz büyük bir dalgalanma görmediğinden, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığın bu fiyat seviyelerine gerilemesinin onu şaşırtmayacağını belirtti.

“COVID-19 varyantı haberleri pek ideal değil. Yine de büyük miktarda tasfiye veya açık faiz görmemizi etkileyebilir. Bununla birlikte, STH (kısa vadeli tutucu) maliyet esası veya ‘zincir üstü boğa piyasası destek bandı’ olarak adlandırdığım şey şu an 53.000 dolar seviyesinde.”

Bitcoin yazı zamanında 54.270 dolar civarında işlem görüyor.

“Blockware Çözümleri Pazar İstihbaratı Bülteni” blog yazısında analiz yapan Clemente, harcanan çıktı kâr oranı (SOPR) verilerinin BTC yatırımcılarının tokenlerini zarara satmaya henüz hazır olmadığını gösterdiğini ve bu da destek bandının tutabileceğinin bir işareti olduğunu söylüyor. SOPR, BTC sahiplerinin kâr veya zararla satış yapıp yapmadığını gösteren zincir üstü bir ölçümdür.

Clemente ayrıca, güçlü Bitcoin sahiplerinin kısa vadeli sahiplerin satış baskısını emdiği bir model gördüğünü de belirtti.

“Şu anda likit olmayan arz şok oranı ile fiyat arasında açık bir yükseliş farklılığı var. Likit olmayan arz şoku, likit varlıkları (aldıkları BTC’nin %50’sini satan) ve oldukça likit varlıkları (aldıkları coinlerin %75’ini satan), likit olmayan varlıklarla (aldıkları coinlerin %75’ini elinde tutan) karşılaştıran bir model. Bu, arzın çok az satış geçmişi olan kuruluşlara taşındığı anlamına geliyor. Bu durum düşüşe geçerse, düşüş eğilimi olacağını söyleyebilirim ancak şimdilik sabit bir eğim devam ediyor.”

Clemente yaşanan son düzeltmeye rağmen BTC’nin hala bir yükseliş eğiliminde olduğunu düşünüyor ancak zincir üzerindeki önemli metriklerin, net düşüş sinyalleri verdiğini gördüğünde görüşlerini değiştireceğini de belirtti.

“Sonuç olarak, eğer gerçekten bir boğa piyasasındaysak, asimetri şu anda çok fazla ters yönde. Geçersiz kılma, birkaç gün boyunca 53.000 doların altına kapanmasıyla başlayacak, SOPR’nin aşağıda kırıldığını ve alt taraftan 1’i geri alamadığını ve ayrıca likit olmayan arz şokunun yuvarlandığını görmeye başlayacak.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın