OMG Network Nedir? OMG Coin Nasıl Alınır?

Eski adıyla Omisego olarak bilinen OMG Network; Ethereum blok zinciri için oluşturulmuş, gözetimsiz bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. OMG Network, Proof of Authority (PoA, yetki ispatı) zinciri olarak adlandırılan tek bir blok üreticisi olarak çalışmaktadır. Ethereum işlemlerini bir araya getiren OMG, onay için Ethereum blockchain’e geri göndermeden önce bunları hız optimizasyonlu bir alt zincir aracılığıyla doğrulayan bir değer aktarım katmanı oluşturur.

Bu da işlemlerin tek tek değil gruplar halinde doğrulanmasını sağlayarak kullanıcıların Ethereum’u doğrudan kullanmaktan çok daha yüksek hızlara ve önemli ölçüde daha düşük maliyetli işlemlere sahip olmalarına olmalarını sağlar. OMG Network, Güneydoğu Asya’da sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran bir şirket olan ana kuruluşu Omise tarafından yönetilmektedir.

Rehber İçeriği

OMG Network Nasıl Çalışır?

OMG Network merkle ağacını gruplandırarak çalıştırır. Merkezi olmayan bir gözlemci grubu, ağ işlemlerini doğru bir şekilde onayladığından emin olmak için alt zinciri ve blok üreticisini gözlemler. Gözetmenler, alt zincirin protokole uyup uymadığını ve blokları saklamadığını veya işlme sıralamasını değiştirmediğini kontrol ederek OMG kullanıcıları için varlıkların güvenli bir şekilde kolaylaştırılmasını sağlar.

OMG yardımcı token’ını ağdaki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanır. OMG’nin Proof-of-Stake sisteminde stake yoluyla kullanılacak ve kullanıcıların ödüller karşılığında ağın güvenliğini sağlamalarına yardımcı olacaktır.

OMG Network’ün Kurucuları Kimlerdir? (OMG Ağının Tarihçesi)

OMG Network şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde 50’den fazla çalışandan oluşan bir ekipten oluşmaktadır ve mecvut CEO Vansa Chatikavanij’dir. OMG platformu, kurucuları Jun Hasegawa ve Donnie Harinsut tarafından 2017 ilk coin arzı (ICO) sırasında OMG coin satılarak elde edilen 25 milyon dolarlık fonla desteklenmektedir. OMG Network’ün ana firması SYNQA ayrıca C Serisi fonlamada 80 milyon dolar daha topladı ve Toyota Financial Services Corporation ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation da dahil olmak üzere birçok büyük yatırım firması tarafından desteklendi.

OMG Network, Ethereum’un önemli hız ve maliyet engellerinin, ana akım işletmeler ve insanlar kripto para birimi ürünlerini ve uygulamalarını Ethereum ağı üzerinde oluşturmayı düşünmeden önce aşılması gerektiğine inanıyor.

OMG Ağına Değer Kazandıran Nedir?

Ağ, merkezi olmayan bir değer değişimi görevi görür ve güvenilir bir ağ geçidi token’ı olmadan blok zincirleri arasındaki işlemleri kolay hale getirir. Zincirler arası işlevsellik, yeni blok zincirlerinde likiditeyi ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çok önemli bir özelliktir. OMG Network’ü kullanmak rekabet baskısını azaltır ve amaca yönelik blok zincirlerinin pazarlama gibi rekabete dayalı harcamalar yerine hizmetleri geliştirmeye odaklanmasını sağlar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere OMG Network’ün fiyatı, işlem yaptığı değer miktarına ve piyasa baskılarına göre dalgalanmaktadır. OMG Network token’larının sabit bir maksimum arzı 140.245.398 OMG’dir ve asla bu noktanın ötesine geçmeyecektir.

Tokenl’arın %65,1’i yatırımcılara dağıtılmıştır. %5’i bir airdrop ile dağıtılmıştır. Son %29,9’luk kısım ise proje ve ekip tarafından tutulmaktadır. Bunun %20’si gelecekteki gelişmeleri ve ağ doğrulamasını finanse etmek için OMG Network rezerv akıllı sözleşmesinde kilitlidir ve kalan %9,9’u kurucu ekip için ayrılmıştır.

Hem OMG rezervi hem de ekip tahsisi ICO’dan sonra bir yıl süreyle kilitlendi.

OMG Network Nasıl Kullanılır?

OMG Network, ana ağını Haziran 2020’de başlattı. Kullanıcılar, bir OMG web cüzdanı oluşturmak için resmi OMG Network Web Sitesine gidebilirler.Bir cüzdan oluşturulduktan sonra kullanıcılar fonlarını bir Plazma zincirine yatırabilecek ve yönetebileceklerdir.

OMG öncelikle OMG Network’ün Katman 2 plazma ve alt zincirlerinde değer işlemlerini kolaylaştırmak için kullanılır. OMG, yayınlandığında Proof-of-Stake modelinde kullanılabilir olacaktır. Ayrıca, spekülatif bir yatırım aracı ve bir ödeme şekli olarak da kullanılabilir.

OMG Coin Nasıl Alınır?

Binance, Coinbase Exchange, Bithumb, Bitfinex, KuCoin, Bitstamp, Kraken, SushiSwap, Bittrex, OKX, ProBit Global, Gate.io, Poloniex gibi borsalardan satın alabilirsiniz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.