Ölmek İstemiyorum! Emine Bulut’un Anısına…

0

Ölmek İstemiyorum!
Emine Bulut’un Anısına…

Bu haberin bir kripto para ya da blockchain haber sitesinde paylaşılıyor olması bazılarınızı şaşırtabilir. Ama biz bu sesin daha çok kişiye ulaşmasını istiyoruz; “Ölmek İstemiyorum“.

Sabah uyandığımızda haberi görüp ne kadar üzüldüğümüzü söylemek isteriz ama şunu da eklemeliyiz ki bu üzüntünün ne Emine Bulut’a ne daha önceki sayısız isme bir faydası olmadı. Belki de unuttuğumuz sayısız isim.. Kaç kadın öldürüldü bu yıl biliyor musunuz? Kadınlar için oluşturulan dijital anıtta (anitsayac.com) görebileceğiniz 2019 yılında şiddetten ölen 221 isim var. 221 kadın..

Emine Bulut’un kaç katili var? Ya da kim sorumlu Emine Bulut’un kızının gördüğü bu vahşetten? Malesef bu vahşetin tek suçlusu yok. Hepimiz suçluyuz ama farkında değiliz. Sesimizi çıkarmadığımız için suçluyuz. Cinsiyetçiliğe boyun eğdiğimiz için suçluyuz. Erkek tahakkümünü görmezden geldiğimiz için suçluyuz. “Ama kadın da..” diye başlayan cümleler kurulmasına izin verdiğimiz için suçluyuz. Hala olayla ilgili yorumlarımızı cinsiyetçi küfürlerle dile getirdiğimiz için suçluyuz. Bunların hiçbiri cinayete uzak durumlar değil. Değişmek zorundayız. Ataerkil toplumun bir parçası olmamalıyız. Önce dil de değişeceğiz ataerkil toplum yapısını değiştirmek için. Zihinlerimizin köklü değişime ihtiyacı var. Bunlar cinayetle alakasız gibi görünsede malesef değil.

Hayatında kadın-erkek eşitliğine yer vermeyip, bu vahşetlerde ses çıkarmak bizce ikiyüzlülük. Önce farkında olmalı sonra farkında olduklarımızı uygulamaya geçirmeliyiz. Eşitlik olmazsa erkek baskısı bitmez. Herkes önce kendi için değişmeli. Kadın yada erkek farketmez eşitlik hepimizin yararına.

Bunlar hakkında sayfalarca yazmak isteriz. Ama şu an için tek söylemek istediğimiz hiçbir kadının yalnız olmadığı. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Dileriz ki kimse çocuklarını cinsiyetçi bir birey olarak yetiştirmez. Biz geleceği kazanmak istiyoruz. Umarım Emine Bulut’u hiç unutmayız, sesi kulaklarımızdan hiç gitmez. Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama herkesi farkında olmaya çağırıyoruz; ÖLMEK İSTEMİYORUM.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın