OKEx, Bitcoin Para Çekme İşlemlerini Yeniden Başlatıyor!

  • Çin kripto para borsası OKEx, Bitcoin’de para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı planlıyor. Firma; kurucusunun polis tarafından göz altına alınmasından sonra Ekim ayında geri çekilme işlemlerini durdurdu. Şimdi ise para çekme işlemlerinin 27 Kasım’da başlaması bekleniyor.

Geçici Uzaklaştırma Sona Eriyor!

OKEx kurucusu Xu Mingxing’in polis tarafından tutuklanmasının sonrasında 16 Ekim tarihinde Bitcoin para çekme işlemlerini durdurdu. İnsanlar para çekme işlemlerinin nasıl ve ne zaman devam edeceği ile ilgili sorular sormaya başladı. Bu durum da Çin kripto topluluğunda tartışmaları alevlendirdi. Fakat, Mingxing’i serbest bırakılmasıyla, para çekme işlemlerinin Kasım 27 tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.

OKEx, para çekme işlemleri ile ilgili bir açıklamada bulundu: Açıklamasında:

“Şu anda, OKEx’in özel anahtar sahiplerinden biri, daha önce başvurulan bir soruşturmada yetkililere yardımcı olmayı tamamladı… [değişim] bu nedenle, 27 Kasım 2020’ye kadar sınırsız para çekme işlemlerini [yeniden açacak].”

Borsa ise daha önce müşterilerin çıkarları için dijital varlıkların para çekme işlemlerini askıya almaya karar verdiğini belirtmişti.

Tutuklama büyük olasılıkla 2019 yılında Hong Kong’da OK Group’un arka kapı listesi ile bağlantılı olarak gerçekleşti. OKEx, 2017 yılından itibaren OK Coin ve OK Group’tan ayrı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezi Malta’da bulunan bu şirketin yönetimi, CEO Jay Hao tarafından sağlanmaktadır.

Çin Kripto Endüstrisinin Başı Dertte!

Son birkaç haftadır Çin için kripto piyasaları oldukça zorlayıcı bir süreç geçirdi. B.TOP ve BTC.TOP’un denizaşırı pazarlama müdür Ding Han’a göre; etkinlikler ülkedeki kripto tutkunları arasında büyük bir paniğe sebebiyet verdi. OKEx ülkedeki en büyük kripto borsalarından biri olmaktadır. Bu yüzden de para çekme işleminin durdurulması insanları önemli ölçüde etkilemiştir.

Borsa bir diğer yandan müşterilerinden özür dilemek amaçlı bir kullanıcı sadakati ödül kampanyası başlatmayı hedefliyor. OKEx ekibi, bunun toplumla ilgili minnettarlıklarının ve özürlerinin bir sembolü olacağını dile getirdi.

Borsa, her zaman %100 rezerv tuttuğunun bu nedenle herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm para çekme işlemlerine başlayabileceğini dile getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.