Ödeme Devi PayPal, Kullanıcıların Kripto Para Çekmesine İzin Verecek!

Ödeme devi PayPal, üçüncü taraf cüzdanlara kripto para çekme işlemleri için destek eklemeye hazırlanıyor.

Şu anda PayPal, kullanıcıların Ekim 2020’den bu yana Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almalarına izin vermesine rağmen, kullanıcıların kripto para varlıklarını platform dışına taşımasına izin vermiyor. Fakat küresel ödeme devi PayPal, kullanıcıların kripto para birimini üçüncü taraf cüzdanlara çekmesine izin vermeyi planladığını söyledi.

Jose Fernandez da Ponte, CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında yeni işlevselliği duyurdu. Ponte, “Bunu olabildiğince açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize, ödeme yapmak istedikleri şekilde ödeme yapmalarına izin verecek bir seçenek sunmak istiyoruz” dedi ve ekledi:

“Ticarette kullanabilmeleri için kriptolarını bize getirmek istiyorlar ve biz onların bizimle edindikleri kriptoyu alıp istedikleri yere götürmelerini istiyoruz.” 

PayPal kullanıcılarının token’larını uygulama dışına ne zaman aktarabilecekleri ise henüz belli değil.

Son olarak PayPal’ın kendi stablecoin’ini piyasaya sürmeyi planladığın söylentisi hakkında konuşan Ponte bunun için “çok erken” olduğunu belirtti. Ponte, yapılacak daha çok iş olduğunu düşünüyor.

Kaynak : Coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.