Ödeme Devi Mastercard’dan Büyük Kripto Adımı!

0

İşte büyük şirketlerin kripto para birimlerine ısındığına dair en son kanıt; Mastercard, blockchain analitik start-up’ı CipherTrace’i satın aldı.

Ödeme devi Perşembe günü yaptığı açıklamada, CipherTrace’i henüz açıklanmayan bir miktar karşılığı satın almak için bir anlaşma yaptığını söyledi. California merkezli CipherTrace, işletmelerin ve kanun uygulayıcıların yasa dışı dijital para birimi işlemlerini izlemeye yardımcı olan araçlar geliştiriyor. Şirketin rakipleri arasında New York merkezli Chainalysis ve Londra start-up Elliptic yer alıyor.

Mastercard Siber ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla yaptığı açıklamada, “Dijital varlıkların, ödeme yapma ve ödeme alma gibi günlük eylemlerden, dönüşen ekonomilere kadar ticareti yeniden tasarlama potansiyeli var; onları daha kapsayıcı ve verimli hale getirebilirler. Dijital varlık ekosisteminin hızla genişlemesiyle birlikte, güvenilir ve emniyetli olmasını sağlama ihtiyacı da ortaya çıkıyor” yorumunda bulundu.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ilgili en önemli sorunlardan biri, onları kullanan kişilerin anonim olmasıdır. Sonuç olarak, dijital varlıklar, bir dizi bilgisayar korsanı ve diğer suçlular için tercih edilen para birimi haline geldi. Öte yandan blockchain, tüm dijital para birimi işlemleri için halka açık bir defterdir ve CipherTrace gibi analiz hizmetleri fon hareketlerinin şüpheli olup olmadıklarını belirlemeye yardımcı olur.

Şirketin verdiği bilgilere göre anlaşma, Mastercard kendi dijital para tekliflerini oluşturmaya başlarken, müşterilerinin kendilerini korumalarına ve düzenlemelere uymalarına yardımcı olacak. Ve bunun için CipherTrace iyi bir seçenek gibi görünüyor çünkü platform dünyanın en büyük bankalarından ve kripto para borsalarından bazıları tarafından kullanılıyor.

Anlaşma, büyük şirketlerin kripto para piyasasıyla gittikçe artan bir şekilde ilgilenmeye başladığının en son kanıtı. Mastercard, ağını bu yıl belirli kripto para birimlerine açacağını belirtti. Kripto para birimi savunucuları da bu hamleyi varlık sınıfının daha geniş bir şekilde benimsenmesine yönelik bir adım olarak görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın