Norveçli Petrol Milyarderi, Bitcoin (BTC) Yatırımları İçin Yeni Şirket Kurdu!

Bloomberg tarafından aktarıldığı üzere Norveçli petrol kralı Kjell Inge Roekke, son günlerde lider kripto para Bitcoin’e (BTC) olan ilgisini ve pozitif yaklaşımını kamuoyuna göstermiş oldu. Roekke, finans sektörü ve merkez bankalarının karşılaşmış olduğu aksaklıklara karşı Bitcoin’in en iyi koruma yöntemi olabileceğinden bahsetti.

Roekke’nin şirketi Aker ASA, Bitcoin projelerine ve şirketlerine yatırım yapmak üzere yeni bir şirket kurdu. Şirketin bugün yapmış olduğu duyuruda yeni kuruluş Seetee AS’nin kripto para ile çalışacak ve girişim için 58 milyon dolarlık BTC almayı planladığı belirtildi.

Aker şirketinin başkanı Norveçli milyarder Roekke şirket hissedarlarına yazmış olduğu mektup içerisinde şu cümleleri vurguladı:

“Öncelikle, hazine varlığımız olarak Bitcoin kullanacağız ve topluluğa katılım sağlayacağız. Bitcoin konusunda hodlers kalacağız.”

Yeni şirket Seetee 500 milyon Norveç Kronu (58,3 milyon dolar) sermaye ile piyasaya açılıyor. Seetee Bitcoin madenciliği ve yan zincir projeleri için çalışma yapmak için Kanada merkezli Blockstream ile orataklık gerçekleştirdi.

Milyarder, BTC’nin sıfıra düşebileceğini de dile getirdi. Bununla birlikte BTC “yeni bir parasal mimarinin çekirdeği” de olabilir.

Ayrıca Roekke, amiral gemisi kripto para birimi için bir gün “milyonlarca dolara” ulaşabileceği konusunda inancını koruyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.