Nordea Bank Çalışanlarına Bitcoin’i Yasakladı!

0
349

Bloomberg sitesinde yer alan habere göre, Danimarka’da bir mahkeme, İskandinavya’daki en büyük banka olan Nordea Bank’un çalışanlarına kişisel zamanlarıdan bile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yasağı koymakta özgür olduğuna karar verdi. Mahkemeye göre bu kararın nedeni, kripto para ile ilgili riskler bu yasağı haklı çıkartmakta.

Nordea Bank, 2018 yılının Ocak ayında çalışanlarına kripto para birimlerine sahip olmayı yasaklayacağını duyurmuştu. Duyuruda, kripto para piyasasının regüle edilmediğini ve kara para aklamaka da dahil olmak üzere suç faaliyetlerine bağlantısı bulunduğunu, bu neden ile kripto para yatırımının büyük risk taşıdığını belirterek Nordea ve müşterilerinin itibarlarına zarar verebileceği ifade edildi. Duyurudan sonra çalışanlarına 28 Şubat’a kadar süre vermişti.

Bu verilen karar sonrası ülkede bulunan bir finans sektörü, Nordea Bank’ı dava etti. Dava nedeni ise yasağın çalışanların kişisel yatırımlarına müdahale olduğunu savunarak Nordea hakkında dava açtı. Fakat söz konusu dava, Nordea Bank lehine sonuçlandı.

Nordea Bank’ın yaklaşık olarak 31,500 çalışanı bulunmakta.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın