NFT Pazarı Rallisi Yakşalıyor! THETA, BAKE, CHZ ve FLOW Fiyat Tahminleri ve Alım Sinyalleri

0

Altcoinlerde hareketlilik başta Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) olmak üzere devam ediyor. Bunların dışında NFT pazarında başlıca bir durgunluk hakimiyetini sürdürüyor. Yatay alanda konsolide etkinin devamlılığı söz konusu olsa da THETA, FLOW, Chiliz ve BAKE altcoin hareketliliğine tekrar girmesi yatırımcıların beklentisi içerisinde görünüyor. Ancak alım noktaları konusunda hala etkisi altında oldukları yatay azalan hareketin alım için uygun olup olmadığı da görünüyor. Peki hangi NFT varlığı için iyi bir alım sinyali ve yükselme beklentisi yer alıyor?

THETA Patlamaya Hazırlanıyor

Piyasa değer sıralamasında NFT pazarında etkili duruşuyla THETA Network, hızlı bir ivmelenme ile ilk 20 altcoin sıralamasında 18. Sıraya yerleşmişti. Güçlü bir hacim ve yatırımcı talebine ek olarak yükseliş sonrası satış baskıları fiyatı aşağıya doğru ittirdi ve fiyatı 10 dolar bandına düşürdü. THETA’nın NFT pazarındaki gücü, beklenen THETA 3.0 güncellemesiyle artışa geçmesi beklentilerini arttırıyor. Önümüzdeki haziran ayına sarkıtılan güncelleme tarihi, fiyatın tekrar bir sıçrama yapma olasılığını güçlendiriyor.

Aynı şekilde uzun süreli konsolidasyon etkisinde hareket sürdüren Chiliz (CHZ), FLOW ve BAKE için de geçerli durumlar getiriyor olsa da süreç biraz daha ötelenebilir. BAKE nisan ayı sonunda hızlı bir çıkış yakalamış ve fiyatı neredeyse 6 kat arttırmıştı. Chiliz içinse durum daha stabil bir aralıkta yer alıyor ve çok daha uzun süreli bir bekleyiş oldu. BAKE 6,24 dolar seviyelerine kadar geriledi ve CHZ fiyatı uzun süreli 0,50 dolar sınırında işlem görüyor. Bu konsolide etki direnç alanlarında yükselişi engelleyen bir durum ortaya çıkartıyor. Yatay hareketin bir süre devam etmesi beklenebilir.

Kaynak: Lunarcrush BAKE Volatilite Göstergesi

Artan NFT pazaryeri gücü bir bakıma DeFi’nin çıkışına benzer bir etki gördü. Yeni bir alanda yatırımcıların gözlerini kendi üzerlerine çekmeyi başaran token’lar bu nedenle yükselme fırsatlarını hızlı bir şekilde yakalayabildiler. Listede fırsat yakalayabilecek varlıklara SAND de eklenebilir. Bir süredir yatırımcısı tarafından beklenen artışlara SAND de etkili bir yükselişle cevap vermesi beklenebilir. Bunun dışında alım fırsatı yakalayan, piyasada söz ettiren Sushiswap ve Uniswap için de önümüzdeki süreçte kârlı bir yatırım aracı olma potansiyeli, güçlü hacim ve yatırımcı alanıyla dikkat çekiyor.

Fiyat Tahminleri ve Sonuç

SAND için yaklaşan rallinin ATH seviyesi olan 0,90 dolar bandını teste gitmesi ve 1 dolar seviyesini kırması planlanırken BAKE için konsolidasyon sonrası beklenen fiyat hareketi ilk olarak 8,50 dolarlık zirvesi ve daha sonra 15 dolarak olarak beklentileri arttırdı. CHZ için beklenen 1 dolar rallisi uzun süredir yatırımcıların isteğinde fakat rekor seviyesi 0,94 dolar bandına uzun süredir yaklaşamıyor. FLOW içinse durum daha karışık gibi görünüyor. Diğer varlıklara nazaran yüksek oynaklık fiyatın tahmin edilmesinde güçlük yaratıyor. Ancak 44 dolarlık ATH seviyesi test edilmek üzere bekliyor ve 1,618 uzatma seviyesi olan 57,3 dolar sonraki hedef olarak belirlenmiş durumdadır.

Daha güçlü bir sonuç için beklemekte ve yatırım yapmadan önce dikkatli bir inceleme yapmakta fayda var. Bir süre daha takip altında tutulmalı ve destek noktalarından düşüşlere dikkat edilmelidir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın