Nexo’ya Ripple Davası: Milyonlarca Dolar’lık Zarar Var!

0

XRP’nin çeşitli borsalarda aniden işlemden çıkarılması nedeniyle zarar gören bir grup kullanıcı, Nexo platformuna dava açtı. Bu hareket, Ripple fiyatının son 24 saatte yaklaşık %65 artmasından sonra geldi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı menkul kıymetler davası, birçok platformun XRP merkezli hizmetleri durdurmasına neden oldu. Bununla birlikte Nexo, XRP ile ilgili işlemleri durdurmasıyla ilgili bir toplu dava ile karşı karşıya kalan ilk şirketlerden biri gibi görünüyor.

Nexo’nun 23 Aralık 2020 tarihinde platformunda kritik bir ödeme seçeneğini kasıtlı ve gerekçesiz olarak askıya alınması, yüzlerce Nexo müşterisinin teminatının tasfiye edilmesine yol açarak 5 milyon dolar’ın üzerinde zarar yaşamasına neden oldu. Söz konusu yüzlerce müşteri, token’larını satamadıkları için kredi-değer (LTV) oranlarını sürdürme konusunda “kilitlendi” ve bu da bir dizi tasfiyeyi tetikledi.

Ancak Nexo, 5 Nisan’da yayınlanan bir paylaşımda davaya yanıt vererek XRP ile ilgili hizmetleri durdurmak için önde gelen 30’dan fazla platform arasında yer aldığını belirtti. Nexo, “kasıtlı ve gerekçesiz askıya alma” iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Firma, “Nexo’nun hukuk danışmanı üzerine üstlendiği eylemler yasalara, düzenlemelere ve şirketin kendi hüküm ve koşullarına uygun ve işletmeyi ve müşterilerini korumayı amaçladı.” ifadelerini kullandı.

Paylaşımda ayrıca, müşterilerin kredilerini geri ödemek için XRP yerine Nexo onaylı diğer kripto para birimi varlıklarını kullanabileceklerinden bahsedildi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın