New York Merkezli Blockchain Şirketi 14.1 Milyon Dolar Fon Desteği Topladı

0

11 Nisan’da yayınlanan bir basın duyurusuna göre. New York merkezli Blockchain teknoloji şirketi olan Flexa, perakendeciler için bir ödeme ağı geliştirmek için 14.1 milyon dolar fon desteği topladı.

Flexa token fonunu, yatırım şirketleri olan Access Ventures, Nima Capital ve Risk yatırım fonu Pantera Capital gibi firmalardan 14.1 milyon dolar değerinde fon desteği topladı. Firma şimdiden elinde 160 milyon dolar fon desteği bulunuyor.

Flexa, perakendeciler için blockchain tabanlı çözümle, maliyetleri, ek masrafları ve sahtekarlığı azaltacak bir ödeme ağa yaratmayı hedefliyor. Şirket, müşterilerin sahip oldukları kripto para birimleriyle işlem yapabilmeler içinde bir mobil uygulama yayınlamaya hedefliyor.

Flexa’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Tyler Spanldin, “Küresel kripto para birimi ödemelerinde sahtekarlık ve maliyet oranlarının yüksek olduğu için, tüccarlar ve tüketiciler bu kripto paraları kullanmaya çekimser davranıyor. Fakat Flexa bu sorunu ortadan kaldıracak” dedi.

Blockchain teknolojisinin perakende sektöründen yaygın bir şekilde kullanılmaya başlıyor. Bugün edilinen bir haber göre, ABD merkezli gıda ve ilaç zinciri olan Albertsons Companies, marul tedarik sürecini takip etmek için IBM’in geliştirdiği Food Trust blockchain tabanlı platformu kullanacağını açıkladı. Bu kullanımın marul ile başlayıp diğer ürünlerde de yavaş yavaş kullanılmaya başlayacağını belirttiler.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın