New York Meclis Üyesi Blockchain Teknolojisini Anlamak İçin Açıklamalarda Bulundu

0

New York Eyalet Meclisi Üyesi Clyde Vanel, Blockchain teknolojisinin anlamak için lobiler oluşturmak ve düzenleyicileri eğitmek için bir ekip kurulması gerektiğini dile getirdi. Vanel, bu açıklamayı 10 Mayıs’ta ConsenSys’in Ethereal Summit konuşma panelinde yaptı.

Vanel, kripto ve blok zinciri temelli şirketlerin başarılarını ve temellerini halka daha iyi tanıtılması gerektiğini vurguladı. Bu yeni gelişen endüstri içerisinde, kötü oyuncular sebebiyle çoğu projelerin göz ardı edildiği, değeri olan gerçek projelerin de bu sebep den dolayı göz ardı edildiğini belirtti.

Vanel, Blockchain teknolojisi konusunda toplumu, karar vericileri, milletvekilleri ve diğer sektör oyuncuları ve altını çizdiği varlık sınıfı hakkında eğitmenin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Devletlerin bu alanda ilgili düzenlemelerin geliştirilmesini kolaylaştırmak için devletlerin sorumluluğu olduğunu dile getirdi. New York eyaletinin, özellikle yatırımcıların korunması söz konusu olduğundan daha dikkatli bir yaklaşıma sahip olması gerektiğini söyledi. Vanel, Ocak ayında ülkenin “ilk” şifreleme para birimi görev gücünün kurması için atıfta bulundu.

Görev gücünün özellikle dijital para birimlerinin düzenlenmesi, kullanılması ve tanımlanmasını incelemeyi kapsamaktadır. New York City teknoloji şirketlerini temsil eden kar amacı gütmeyen bir organizasyonun yönetici olan Julie Samuels, Tech’e verdiği röportajda: NYC’nin yaptığı açıklamada, “Gelecek yıllarda kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinin kuşkusuz dünyayı finanse ve birçok endüstriyi de teknoloji olarak büyük bir ölçüde etkileyebileceğini.” söyledi.

Geçen yaz, Washington’daki federal düzenleyiciler kripto para birimleriyle ilgili bir uzmanlar panelinin ifadesini duydular. Bazı milletvekilleri, bu kripto para birimleri ile ilgili pozitif düzenlemeler ve varlık sınıfına karşı açık bir zihin önerisi yaparken, diğer milletvekilleri ise kripto para birimlerinin Ponzi programına ve suçlular için bir araca benzetmiştir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın