New York FED Başkanından Enflasyon Yorumu: “Düşüş Yolda”

0
New York FED Başkanından Enflasyon Yorumu: “Düşüş Yolda”

New York FED başkanı John Williams, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, Merkez Bankası’nın enflasyonu %3’e geri getirmek için yapacak daha çok şeyi olduğunu belirtti. Başkana göre enflasyon 2023 yılında geri gelecek olsa da hala yapacakları çok şey olduğunu açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Williams, Phoenix’teki ABD Hispanik Ticaret Odası’na yaptığı konuşmada, “Tüm bu faktörler, enflasyonun gelecek yıl yaklaşık %3’e düşmesine katkıda bulunmalı” yorumunu paylaşarak, yakın geleceğe ilişkin tahminlerini paylaştı.

enflasyon

Hatırlatmak gerekirse Ağustos ayında ABD’de enflasyon %6,2’ye kadar yükselmişti. Sert yükseliş bir süre sonra dizginlendi, ancak yüksek seviyeler yine de küresel ekonomiye zarar veren faiz oranlarında bir artış daha anlamına gelebilir. Fed, enflasyon için hala %2 hedefinden çok uzakta yer alıyor.

Uygulanan sıkı para politikası ile hem faiz oranları hem de ipotek oranları enflasyon nedeniyle yükseldi. Williams’a göre, evler de dahil olmak üzere genel harcamalar daha fazla azalmaya başladı. Bunun nedeni fiyatlardaki ve faizlerdeki artış.

“Daha sıkı para politikası talebi soğutmaya ve enflasyonist baskıyı azaltmaya başladı, ancak işimiz henüz bitmedi. Zamana ihtiyacımız var, ancak sürdürülebilir bir fiyat istikrarı dönemine geri döneceğimizden tamamen eminim.”

Kripto paralar ve faiz/enflasyon ilişkisine ilişkin detaylı bir rehber arayışındaysanız sitemizde daha önce yayınlanan “Faizlerin Yükseldiği Bir Dünyada Yatırım Yapmak – Nasıl Bir Strateji Kurulmalı?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın