Ocak 6, 2022

New York Belediye Başkanına Göre Bitcoin (BTC) Mükemmel Bir Alım Fırsatı Sunuyor

New York belediye başkanı Eric Adams‘a göre Bitcoin (BTC) satın almak için en iyi zaman “düşüş zamanlarıdır”. Kasım ayında belediye başkanı olarak ilk üç maaş çekini Bitcoin’de tahsil edeceğini açıklayan başkan, “Bitcoin’deki ilk maaş çekini dört gözle beklediğini” belirtti.

CNBC’ye konuşan Adams, tarafına yöneltilen “Bitcoin’in düşüş gösterdiği bu günlerde hala maaşını dört gözle bekleyip, beklemediğiyle” ilgili soruya “kararından hala emin olduğu” yanıtını verdi.

Adams, “bazen satın almak için en iyi zamanın fiyatın düştüğü zamandır, bu yüzden tekrar yükseldiğinde iyi bir kâr elde ederseniz”, dedi.

1 Ocak 2022 tarihinde yemin ederek görevine başlayan Adams, New York belediye başkanı olarak henüz hiçbir maaş almadığını da ekledi. Ancak Adams daha önce de belirttiği gibi ilk üç maaşının tamamını Bitcoin (BTC) olarak alacak.

Adams’ın New York ve Bitcoin Hakkında İddialı Planları Var

Adams gerçekleştirdiği seçim kampanyaları sırasında kripto dostu bir aday olarak sürekli ön plana çıkmıştı. Adams’ın kampanya vaatlerinden bazıları New York şehrinin “dijital çağa” geçişinin hızlandırılacağıyla ilgiliydi. Adams’a göre bunu başarmanın yollarından biri, şehri blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri için için bir merkez haline getirmektir.

Adams, röportaj sırasında bu sözlerini yeniledi ve şunları kaydetti:

“Blockchain teknolojisini, Bitcoin ve diğer tüm teknoloji biçimlerini kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. New York şehrinin bu teknolojinin merkezi olmasını istiyorum.”

Adams da bu teknolojik ilerlemenin somut bir kanıtı olarak ilk üç maaşını BTC olarak alacağını açıklamıştı. KoinFinans olarak sizlere daha önce de aktardığımız gibi Eric Adams, Miami belediye başkanı Francis Suarez’in, şehirde attığı kripto adımlarını takip etmek istiyor. Hatırlanacağı üzere Francis Suarez, maaşını BTC olarak alacağını açıklayan ilk siyasetçiler arasında yer alıyor.

Adams’ın Bitcoin’in fiyat düşüşü konusundaki endişesi, birçok Bitcoin yatırımcısı tarafından da paylaşılıyor. Bitcoin, son 24 saat içinde yaklaşık %8 oranında bir flaş çökmesi yaşadı. 46.600 dolar civarında işlem gören Bitcoin, bu düşüş sonrası, en son Eylül ayında görülen bir fiyat seviyesi olan 42.700 dolar civarında bir fiyata ulaştı. Aşağı yönlü düzeltme, analistler tarafından türev piyasası tasfiyelerine bağlandı. Son 24 saat içinde, Bitcoin piyasası 323 milyon doların üzerinde tasfiye gördü.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün etkileri kripto pazarında da hissedildi. Piyasalarda diğer altcoin’lerde hacimli tasfiyeler gördüğü için birçok altcoin kırmızı renge boyanmış durumda. Coinglass verilerine göre 226.000’den fazla tüccar tasfiye edildiğinden, kripto pazarı, 892 milyon doların üzerinde tasfiye yaşandı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.