Neden Kripto Para Almalıyım?

Bitcoin ile başlayan kripto para akımı bugün yaklaşık olarak 210 milyar dolar hacime ulaştı. Piyasanın lider kripto para birimi olan Bitcoin, bu piyasanın yaklaşık %70’ini oluşturuyor. Bitcoin dünyada bir çok ülkenin para birimini geçerek 30. sıraya yükseldi. Peki, ülkemizde bir çok insanın haberi dahi olmadığı, bazılarının da “dolandırıcılık” olarak baktığı kripto paraların önemi nedir?

Kripto paraları anlamak için öncelikle blockchain teknolojisini anlamak gerek. Blockchain teknolojisi geleneksel bankacılık sisteminin yaptığı işi daha güvenli ve çok daha ucuza yapan bir blok ağ sistemi. Eğer bir yerden bir yere para transferi yapmak istiyorsanız, en basit yolla bir banka bulmalı ve ücret karşılığında bu parayı göndermelisiniz. Ama bir kripto paraya sahipseniz, hiç bir bankaya ihtiyaç duymadan, sadece cüzdan koduyla paranızı en güvenli şekilde transfer edebilirsiniz.

Blockchain ve kripto paralar ile ilgili olarak sitemizde, sizler için hazırladığımız çok detaylı haberlerimiz var. Biz bugün neden bir kripto paraya sahip olmalısınız onu konuşacağız.

Dünya değişiyor, değişime ayak uyduranlar hayatta kalırken, ayak uyduramayanlar maalesef fakirleşiyor. Bugün Apple şirketi, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Türkiye’nin piyasa değerinin yaklaşık iki katı. Diğer bir klasik örnek ise Facebook… Facebook somut hiçbir şey üretmemesine rağmen, yıllardır en iyi teknolojiyi üreten araba devi Ford’un kat kat önünde. Tarihlerine baktığımızda ise Facebook, Ford’un çocuğu yaşında bile değil. Değişimi en yakından takip eden iki şirketin arasındaki fark bile bu kadar açıkken, takip etmeyenlerin hali…

Kripto paralar bir çok insan için gelir kapısı. Yüksek kazançları bugüne kadar görülmemiş seviyede. Bir günde paranız %50 değer kazanabilir. Tabi madalyonun diğer tarafı da var. Ama bir miktar kripto paraya sahip olmak, kazancın veya kaybetmenin ötesinde geleceği anlamak demek.

Para değişiyor. Yırtılabilen, kaybolabilen ve sürekli yenilenme isteyen, maliyetli kağıt paralar yerine artık sadece birer kod olan kripto paralar var. Bu paralar mutlaka gelecekte kullanılacak ama ismi ne olur, o konu çok açık değil. Belki de Dolar, Euro ve TL de gelecekte kağıttan ve madeniden çıkıp birer kod olacak. Veya dünyanın ortak parası şimdiden bir çok devletin parasını geçen Bitcoin olacak. Belki de dünyanın en güçlü şirketleri arasında olan Facebook’un Librası rezerv para olacak…

Bunların hepsi birer ihtimal ama dünyanın değişimi kesin. Eğer hala bir kripto paranız yoksa, çok küçük bir meblağ alıp değişen dünyayı anlamaya başlayabilirsiniz.

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.