Neden Kripto Para Almalıyım?

0

Bitcoin ile başlayan kripto para akımı bugün yaklaşık olarak 210 milyar dolar hacime ulaştı. Piyasanın lider kripto para birimi olan Bitcoin, bu piyasanın yaklaşık %70’ini oluşturuyor. Bitcoin dünyada bir çok ülkenin para birimini geçerek 30. sıraya yükseldi. Peki, ülkemizde bir çok insanın haberi dahi olmadığı, bazılarının da “dolandırıcılık” olarak baktığı kripto paraların önemi nedir?

Kripto paraları anlamak için öncelikle blockchain teknolojisini anlamak gerek. Blockchain teknolojisi geleneksel bankacılık sisteminin yaptığı işi daha güvenli ve çok daha ucuza yapan bir blok ağ sistemi. Eğer bir yerden bir yere para transferi yapmak istiyorsanız, en basit yolla bir banka bulmalı ve ücret karşılığında bu parayı göndermelisiniz. Ama bir kripto paraya sahipseniz, hiç bir bankaya ihtiyaç duymadan, sadece cüzdan koduyla paranızı en güvenli şekilde transfer edebilirsiniz.

Blockchain ve kripto paralar ile ilgili olarak sitemizde, sizler için hazırladığımız çok detaylı haberlerimiz var. Biz bugün neden bir kripto paraya sahip olmalısınız onu konuşacağız.

Dünya değişiyor, değişime ayak uyduranlar hayatta kalırken, ayak uyduramayanlar maalesef fakirleşiyor. Bugün Apple şirketi, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Türkiye’nin piyasa değerinin yaklaşık iki katı. Diğer bir klasik örnek ise Facebook… Facebook somut hiçbir şey üretmemesine rağmen, yıllardır en iyi teknolojiyi üreten araba devi Ford’un kat kat önünde. Tarihlerine baktığımızda ise Facebook, Ford’un çocuğu yaşında bile değil. Değişimi en yakından takip eden iki şirketin arasındaki fark bile bu kadar açıkken, takip etmeyenlerin hali…

Kripto paralar bir çok insan için gelir kapısı. Yüksek kazançları bugüne kadar görülmemiş seviyede. Bir günde paranız %50 değer kazanabilir. Tabi madalyonun diğer tarafı da var. Ama bir miktar kripto paraya sahip olmak, kazancın veya kaybetmenin ötesinde geleceği anlamak demek.

Para değişiyor. Yırtılabilen, kaybolabilen ve sürekli yenilenme isteyen, maliyetli kağıt paralar yerine artık sadece birer kod olan kripto paralar var. Bu paralar mutlaka gelecekte kullanılacak ama ismi ne olur, o konu çok açık değil. Belki de Dolar, Euro ve TL de gelecekte kağıttan ve madeniden çıkıp birer kod olacak. Veya dünyanın ortak parası şimdiden bir çok devletin parasını geçen Bitcoin olacak. Belki de dünyanın en güçlü şirketleri arasında olan Facebook’un Librası rezerv para olacak…

Bunların hepsi birer ihtimal ama dünyanın değişimi kesin. Eğer hala bir kripto paranız yoksa, çok küçük bir meblağ alıp değişen dünyayı anlamaya başlayabilirsiniz.

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın