Nebula Genomics, Blockchain Tabanlı Bir DNA Projesi Başlattı

0

Dün ABD merkezli bir şirket olan Nebula Genomics, platformunda anonim genetik test başlattı. Şirket, müşterilerini adlarını, adreslerini veya kredi kartı numaralarını açıklamadan sonuç almak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Bu şekilde müşterilerin kişisel bilgilerine olan ihtiyacın bitirilmesi hedefleniyor.

Birçok kişi, bir hastalık riski altında olup olmadığını veya atalarını öğrenmek için bir DNA testine ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bu veriler genellikle ilaç araştırmacıları ile genomik test şirketleri tarafından paylaşılmaktadır. Nebula bunu engellemek için şeffaf ve kontrol edilebilir veri paylaşımına olanak sağlayan Blockchain tabanlı bir ürün geliştirdi ve uygulamaya koydu.

Şirket, 2017 yılında Harvard profesörü George Church ve Harvard araştırmacıları Dennis Grishin ve Kamal Obbad tarafından kuruldu.

Sağlık Sektörü ve Blockchain Teknolojisi

Sağlık sektöründeki Blockchain teknolojisinin yaygınlığı ile ilgili, Küresel piyasa araştırması ve danışmanlık şirketi Global Market Insights tarafından bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre sağlık piyasasında Blockchain teknolojisinin değerinin 2025’e kadar, hükümet teşviki ve alana yatırımın artması gibi çeşitli etkenler nedeniyle 1,6 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın