Nebula Genomics, Blockchain Tabanlı Bir DNA Projesi Başlattı

Dün ABD merkezli bir şirket olan Nebula Genomics, platformunda anonim genetik test başlattı. Şirket, müşterilerini adlarını, adreslerini veya kredi kartı numaralarını açıklamadan sonuç almak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Bu şekilde müşterilerin kişisel bilgilerine olan ihtiyacın bitirilmesi hedefleniyor.

Birçok kişi, bir hastalık riski altında olup olmadığını veya atalarını öğrenmek için bir DNA testine ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bu veriler genellikle ilaç araştırmacıları ile genomik test şirketleri tarafından paylaşılmaktadır. Nebula bunu engellemek için şeffaf ve kontrol edilebilir veri paylaşımına olanak sağlayan Blockchain tabanlı bir ürün geliştirdi ve uygulamaya koydu.

Şirket, 2017 yılında Harvard profesörü George Church ve Harvard araştırmacıları Dennis Grishin ve Kamal Obbad tarafından kuruldu.

Sağlık Sektörü ve Blockchain Teknolojisi

Sağlık sektöründeki Blockchain teknolojisinin yaygınlığı ile ilgili, Küresel piyasa araştırması ve danışmanlık şirketi Global Market Insights tarafından bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre sağlık piyasasında Blockchain teknolojisinin değerinin 2025’e kadar, hükümet teşviki ve alana yatırımın artması gibi çeşitli etkenler nedeniyle 1,6 milyar doları geçmesi bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.