NASA, İş İlanında “Kripto Paralara” Yer Verdi!

Amerikan Uzay Ajansı NASA, bir iş ilanı açtı. Bu gayet doğal dünyanın en büyük ajanslarından biri olan NASA bünyesinde binlerce insan çalışıyor. Ama bu ilanın dikkat çeken noktası ise kripto paralar ile olan alakası. NASA açtığı iş ilanında, işe alacağı kişide olması gereken özellikler bölümüne DLT ve kripto paralara da yer verdi.

NASA açtığı iş ilanında gerçekten güncel ve çağın gerektirdiklerine uygun kişisel özellikler ve yönelimler istiyor. Big data yönetimi, istatistik, analiz, yapay öğrenme, nesnelerin interneti gibi süreçlere ek olarak blockchain teknolojisi ve kripto paralar da gelecek için önemli bir konu olmaya başladı. NASA’nın açtığı iş ilanında kripto para ve DLT konusuna vurgu yapması kripto para dünyasında da geniş bir yankı uyandırdı.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance şirketinin CEO’su Zhao, konuyla ilgili twitterdan bir açıklama yaptı. Zhao, ” ilerde bir iş bulmak istiyorsanız blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanız, çok kritik bir öneme sahip olabilir” dedi.

Bildiğimiz üzere NASA dünyanın en teknolojik ürünlerini üreten bir uzay ajansı. Blockchain teknolojisi bu konuda NASA’ya büyük destek veriyor. Kurum geçtiğimiz ocak ayında hava trafiği konusunda blockchain ile bir sistem geliştirmiş ve konunun güvenliğini arttırmıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.