Müslüman Danışmanlık Firması: Ethereum İslam Hukukuna Uygundur

İslami finans ve şeriat danışmanlık firması Amanie Advisors, Ethereum’un İslam hukukuna uygun olduğunu açıkladı.

Şirketin internet sitesinde yayınladığı bildiride, Amenie Advisors, platformun şeriata uygunluğunu incelemek için Ethereum vakfı ile iş birliği yaptı. Yapılan bu iş birliği neticesinde firma, hem Ethereum platformunu bem de Ether’in şeriata uygun olduğunun belirtildiği 40 sayfalık bir belge hazırladı.

Amenia Advisors, Ethereum’un şeriata uygunluğunun belirlenmesi sonucunda İslam toplumundan bu alana katılımın artacağını düşünüyor.

Şirketin CEO’su Suhaida Mahpot, Ağustos ayının başlarında, İslam toplumu arasında kripto parayı benimseme konusundaki isteksizliği, bir belirsizlik meselesi olarak gördüğünü belirtmiş ve “Kurumları, dijital para birimlerini nasıl kabul edebileceği ve bunların kullanımıyla şeffaflığın topluma nasıl fayda sağlayabileceği konusunda daha fazla eğitmemiz gerekiyor. Belki bu düşünce zamanla değişebilir.” açıklamalarını yapmıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.