Morgan Creek Dijital Kurucu Ortağı Arabasını Bitcoin Uğruna Sattı!

0
305
  • Morgan Creek Digital’den Jason Williams, eski arabalarını nakit para yerine kripto para karşılığında satmayı doğru buluyor.
  • Bitcoin (BTC) ivmesi artmaya devam ederken bazı insanlar eşyalarını fiat para yerine kripto para birimi için satmayı tercih ediyor gibi gözüküyor.

Morgan Creek Capital tarafından yönetilen özel bir dijital varlık yatırım şirketi olan Morgan Creek Digital’ın kurucularından Jason Williams, aracını Bitcoin karşılığında sattı.

Williams, Twitter’da yaptığı duyuruda; 2007 Chevrolet Suburban’ını 0,4 BTC’ye sattığını ve yayın sırasında yaklaşık 7.300 dolar değerinde olduğunu açıkladı. Chevrolet 2007’in web sitesinde göre; Edmunds.com numaralı otomobilin ikinci el internet sitesinin fiyatı yaklaşık 7,000 dolar iken, 2021 model 50,000 doların üzerinde olmaktadır.

Bazı kişilerin tahmin ettiği gibi; Bitcoin fiyatı 130.000 doları aşarsa, Williams’ın 13 yaşındaki arabasını yepyeni bir model değerinde bir paraya satma şansını elde edebilir.

Şifreli işlem yapan ünlülerin ve iş adamlarının halka duyurulan örneklerine rağmen; ödemeler için Bitcoin kullanımı hala nispeten düşük ve pek çok kişi madeni parayı kötü bir ödeme aracı olarak eleştiriyor. Fakat kısa bir süre önce yayınlanan bir blog yazısında; Fidelity Digital Assets Bitcoin ağının ademi merkeziyetçiliğinin ve değişmezliğinin değerli bir değiş tokuş olduğunu ortaya koyarak bu fikri akıllardan silmeyi planladı.

Son olarak ödemelerle ilgili büyük firmalar nihayet yeni ufuklar açan kripto para birimini kullanmaya başladır. Bu ayın başlarında ise büyük ödeme ağı olan PayPal; Amerika Birleşik Devletler’deki müşterilerine şifreli alım satım ve ödeme hizmetini sundu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın