Morgan Creek CEO’su, Bitcoin’in 5 Yılda 250 Bin Dolara Ulaşabileceğini Tahmin Ediyor

Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su ve kurucu ortağı Mark Yusko, Bitcoin’in (BTC) hala her zamankinden daha fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Bir konsolidasyon döneminde olmasına rağmen, Yusko, önde gelen kripto varlığının beş yıl içinde 250.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Yakın tarihli bir röportajda CEO, ağın “üssel bir şekilde” büyümeye devam ettiğini söyledi.

Dijital altın teorisinin sağlam bir inananı olan ve Bitcoin’i altına denk gösteren Yusko’nun tahmininin temelleri ve kripto para biriminin beş yıl içinde 250.000 dolar işaretine ulaşabileceği öngörüsü bu denkliğe dayanıyor. Daha spesifik olarak, “dijital altın”, altının 4 trilyon dolarlık parasal değerine yaklaştıkça, kripto para biriminin değeri 250.000 dolar olarak belirlenebilir.

6 Mayıs 2020 tarihli bir röportajda Yusko, Bitcoin’in 2021 veya 2022’de kolayca 100.000 dolara ulaşabileceğini söylemişti. Morgan Creek’in kurucusu, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki beş yıl içinde altı haneyi geçeceği yönündeki tahminini şimdi bir kez daha yineliyor.

Yusko, birçok yatırımcının BTC’yi sadece bir değer token’ı olarak hafife aldığına inanıyor çünkü onun görüşüne göre kripto para birimi bundan çok daha fazlası.

CNBC’nin Trading Nation Programına katılan Yusko, BTC’den Internet of Value için temel katman protokolü olacak güçlü bir bilgi işlem ağı” olarak bahsetti:

“Bu büyüme ağın benimsenmesi ve artan kullanımla ilgili. Bu bir ağ ve ağlar katlanarak büyür. Bu, trilyon dolarlık değere ulaşan tarihteki en hızlı ağ, hangisine baktığınıza bağlı olarak 15 ila 20 yıl süren FAANG’ın (Facebook, Apple, Amazon,Netflix,Google) hemen ardından geliyor.

Morgan Creek’in kurucu ortağı Anthony Pompliano da BTC’nin 100.000 dolara ulaşacağına inandığını söyledi. Pompliano kısa süre önce popüler Youtube yatırımcısı Andrei Jikh ile yaptığı röportajda, Jikh’in 1.52 milyon abonesine BTC’ye yönelik tahminlerini ve bunların temellerini açıklamıştı.

Yusko, Doge “İşe Yaramaz”

CNBC’nin sunucuları Yusko’ya son zamanlarda Dogecoin (DOGE) ve Ethereum’un (ETH) elde ettiği kazançları sordu ve Morgan Creek yöneticisi, uzun vadede sadece birkaç kripto varlığının bunu başarabileceğini söyledi.

“Evet, birkaç protokolün hayatta kalması için yer var, ancak 1000 token var ve DOGE bu kategoride gerçekten işe yaramaz, bunlar yalnızca altta yatan değeri veya kullanım durumu olmayan fayda token’ları ve sonunda yok olacaklar.”

Yusko’nun BTC fiyat tahmini, biraz daha uzun vadeli olsa da risk kapitalisti Tim Draper’ın tahmininden çok farklı değil. Draper, 2022 yılına kadar Bitcoin’in (BTC) 250.000 dolar olabileceğini tahmin ediyor. İnsanlar, Draper’ın tahminine önem veriyor çünkü o, Bitcoin fiyatının 2018 yılına kadar coin başına 10.000 doları geçeceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.