Monero’nun (XMR) Simetrik Hareketindeki Değişim Yükselmeyi Başlatabilir: 13 Ocak 2021

0

Kripto para dünyasında boğa rallisi kendisini gün içerisinde tekrar gösterdi. Bitcoin için 40 bin doları tekrar test etmesi bunun bir işareti fakat bazı yatırımcılar alt koinler için daha fazla merak duygusu barındırıyor. BTC’nin değer kazanması alt koinler için tabii ki avantaj sağlayabiliyor fakat Bitcoin değerindeki bu artış çoğu yatırımcı içinse BTC alternatifi alt koinler arayışına geçiyor.

Hal böyle olunca Google aramalarına bakmakta fayda var. Örneğin Monero için yeni bulunan verilere göre 2017’de yaşanan boğa rallisinde gerçekleşen Google aramalarına neredeyse yakın bir şekilde kullanıcılar tarafından Monero araştırılması yapılmış. Aynı şekilde verilen başka bir grafikte ise BTC aramaları ve Monero aramaları arasında bir korelasyon olduğu görülüyor. Yani bir nevi alternatifler aranıyor.

Google Aramaları ve Monero İlgisi

Kripto analiz şirketi Messari’nin yaptığı araştırmaya göre Monero diğer gizlilik odaklı varlıkları geride bırakarak en çok değerlenen varlık olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl baz alınarak yapılan araştırmada %250’ye varan bir artış yakalamış ve Zcash, Decred gibi varlıkları geride bırakmıştı.

Kaynak: Messari

Monero için Beklenen Durum Ne?

Monero için günlük grafiklere bakıldığında koni şeklinde bir daralmaya şahitlik etti. Simetrik şekildeki bu daralma hareketi içinde işlemlerine devam eden XMR konsolide bir hareket yapması beklenebilir. Bu öteleme sonrasında koni alanın içerisindeki bir kırılma hareketi bu model için bir yükselme trendinin de beraberinde getirebilir.

Kaynak: Tradingview. XMR/USD

Modelin üst ve alt olmak üzere oluşturduğu iki sınırdan üst sınırın bozulması, geçtiğimiz gün düşüş öncesi görülen 190 dolar bandını aşabileceğini ve 200 doları test edebileceğini gösterebilir. Bu kırılma isteğini başarabilir ve bir destek noktasına daha tutunabilirse söylenenlerin gerçekleşmemesinde bir engel şu an için görülmüyor.

Ancak alt simetri çizgisindeki bir bozulma hareketi de varlığı ters orantılı olarak aşağıya çekebilir. Her iki durumda da neredeyse yakın şekilde %25 oranlarında yükseliş veya düşüş yaşanabilir. Bu durumun incelenebilmesi için bir kırılma noktasının ortaya çıkmasını gözlemlemek gerekecektir.

Haberin yazıldığı saate XMR 167 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın