Monero Topluluğu, Tesla’nın XMR’yi Ödeme Aracı Olarak Kabul Etmesini İstiyor!

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın, kripto paralar üzerinde önemli bir etkisi olduğu kanıtlandı. Gerek DOGE gerek Bitcoin pump’ları, her ne kadar spekülatif artışlar olsa da fiyatları rekor seviyelere ulaştırdı. Sadece Musk değil, Tesla da son Bitcoin artışında önemli bir rol oynadı. Bu etki Monero topluluğunun da dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Topluluk Tesla’nın XMR’yi ödeme seçeneği olarak eklemesi için bir teklif yayınladı.

Elon Musk’ın Tesla Motors’unun elektrikli arabaları için Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başlayabileceklerini ima etmesinden kısa bir süre sonra, Monero topluluğu XMR’nin de iyi bir ödeme seçeneği olabileceğini öne sürdü.

9 Şubat’ta bir CCS önerisi yayınladıktan sonra Monero topluluğu, Monero’nun Bitcoin’in yanında yeni bir ödeme seçeneği olarak eklenmesi için 890 XMR (155.000 dolar) topladı.

Hareketin bir parçası olarak topluluk, 9 Şubat’tan itibaren 21 günlük bir süre boyunca Musk’ın dikkatini çekmeye çalışacak. Tesla bu girişimi kabul ederse, Monero topluluğu yepyeni 3 Tesla aracı alacak ve daha sonra  üç hayır kurumuna araçları bağışlayacak. Topluluk, tamamen bu amaçla finanse edilen bir teklifin yirmi bir günü içinde Musk’tan herhangi bir yanıt veya katılım olmaması durumunda katkıda bulunanlara geri ödeneceğinin sözünü verdi. Monero web sitesine göre, çaba toplamda sadece 11 katılımcı tarafından desteklendi.

Teklife göre Tesla hayranları, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi halka açık ve izlenebilir blockchain’e kıyasla benzersiz gizlilik özellikleri nedeniyle XMR ödeme seçeneğinden yararlanabilir. Topluluk, bazı Tesla sahiplerinin pahalı araç varlıklarını daha özel hale getirme konusunda rahat olacağını öne sürdü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.