Milyarlık Kayıp: Bu Altcoin Yatırımcısının 3.6 Milyar Doları Buhar Oldu!

  • Şanssız bir kripto yatırımcısı, bu altcoin’de 3.6 milyar dolarlık büyük bir kayıp yaşadığını açıklayarak deneyimini kripto topluluğuyla paylaştı.

Güney Koreli bir yatırımcı olan Simon Seojoon Kim, Bloomberg’e yaptığı bir açıklamada 2018’deki lansmanı sırasında Terra’ya (LUNA) yatırım yaptığını ve başlangıçta 30 milyondan fazla Luna token satın aldığını söyledi. Kripto para birimini erken benimseyen yatırımcılardan olan Kim, bütün zorluklara rağmen coin’i elinde tuttu ve 30 milyon Luna token’lık portföyü, yatırımcının hayatını değiştirebilecek bir miktar olan 3.6 milyar dolara kadar ulaştı.

Ancak Kim, TerraUST ve Luna’nın bu yıl Mayıs ayında dramatik bir şekilde 0 dolara düşmesinden sonra her şeyi kaybetti. Luna, endekslerde yüzde 100 düşmeden bir ay önce 119 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kim, kötü talihe sahip kripto para biriminin 0 dolara düşmesinden sonra bir servet kaybeden yüzlerce yatırımcıdan sadece birisiydi. Kripto topluluğunu sarsan bu olay sonrası birikimlerini kaybeden birkaç yatırımcı intihara teşebbüs etmiş, bazıları Terra kurucusu Kwon’un evine saldırmış ve diğerleri ise derin bir depresyona girmişti.

luna

Üç kişilik bir ailenin tüm parasını kaybettikten sonra intihar ettiğine dair raporların bulunduğu Luna çöküşünden etkilenen yatırımcıların hikayeleri ve çığlıkları tükenmiyor olsa da çöküş, sindirilmesi zor olmasına rağmen yatırımcıların kabul etmek zorunda kaldıkları bir olay olarak tarihe kazındı.

Kim’in yaşadığı sorunlar sadece parasal kayıpların da ötesine geçti. Yatırımcı en az iki yerel gazetede, Luna token’ını pump’lamak ve düşüşten önce Luna varlıklarının bir kısmını satmakla suçladı ve önemli bir piyasa oyuncusu olarak ahlaki sorumluluğunu sorguladı.

Bunu reddeden Kim, çöküş boyunca erken Luna yatırımının yüzde 99’unu elinde tuttuğunu ve sattıklarının sadece staking ödülleri olduğunu söyleyerek kendini savundu.

Yatırımcı Terra Luna Kazasından Sağ Çıktı

Diğer yatırımcıların aksine Kim, 3.6 milyar dolarlık bir kayıp yaşamasına rağmen, çöküşü atlatacak ve güzel bir hayat yaşamaya devam edecek kadar şanslıydı. Uzaya olan umudunu hala kaybetmediğini belirten yatırımcı akıllanmamış olacak ki hala kripto, Metaverse ve Web3 sektörlerine yatırım yapmaya devam ettiğini açıkladı. Bu inancı sayesinde Kim, Güney Kore kripto çevrelerinde bir “kripto evangelisti” olarak ün kazandı.

Metaverse sektörü, The Sandbox (SAND) ve Axie Infinity (AXS) gibi oyun token’larına da erken yatırım yaptığını söyleyen yatırımcıı bir servet kaybetmesine rağmen kripto, Metaverse ve Web3 sektöründeki umudunu kaybetmediğini açıkladı.

Nesiller boyu sürecek bir zenginlik olarak adlandırılabilecek kazançlarını kaybetmesine rağmen, Kim hala iyimserliğini korumaya devam ediyor. Bu tür yatırımlarda kayıpların normal olduğunu söyleyen yatırımcı şunları söyledi:

“Her zaman kripto topluluğunun büyümesine inanıyoruz ve bu hiç değişmedi. Teknoloji sektöründe başarıyı garanti eden portföy diye bir şey yoktur. Yatırımlarımızı bunu göz önünde bulundurarak yapıyoruz”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.