Milyarlarca Dolarlık BTC Satın Aldılar! Bitcoin Balinaları Son Düzeltmeyi Es Geçmedi!

0

Kripto analiz firması Santiment‘e göre Bitcoin (BTC) balinaları yaşanan son düşüşleri alım fırsatı olarak yorumladı ve çok büyük miktarda BTC satın aldı.

Santiment, 100 ila 10.000 arasında BTC tutan aktif Bitcoin balina adreslerinin geçen haftaki fiyat düşüşü sırasında yaklaşık 40.000 BTC biriktirdiğini Twitter hesabında paylaştı. Yazma sırasında 56.588 dolar olan Bitcoin, balinaların satın aldığı miktarın şu anda yaklaşık 2.26 milyar dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

Santiment ayrıca, toplu satış riskini azaltan son düşüş eğilimine rağmen Bitcoin arzının borsalardan uzaklaşmaya devam ettiğini vurguladı.

Santiment’e göre Bitcoin’in mevcut ‘sosyal duyarlılığı’, son yedi haftanın en düşük seviyesinde.

Firmanın ‘ağırlıklı duyarlılık izleyicisi’, bir kripto varlığını çevreleyen olumlu ve olumsuz yorumları analiz eden bir sistem. Santiment, sosyal duyarlılık çok yükseldiğinde, fiyatların yükselme eğiliminde olduğunu ve duyarlılık azaldığında da fiyatların düşme eğiliminde olduğunu yorumluyor.

Santiment, Binance fonlama oranlarındaki bir değişikliği de takip etti.

“Bitcoin; Ekim ortasından, Kasım ortasına kadar 60.000 doların oldukça üzerinde seyrederken Binance’in çoğu varlık için fonlama oranları da ‘pozitif’ bölgedeydi. Bu, Binance’in aşırı bir güven içerisinde olduğunun önemli bir göstergesi. Fonlama oranları ise şu an daha çok ‘nötr’ tarafta gibi görünüyor.”

Bitcoin, yaklaşık iki hafta önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044,77 dolarddan %18’den fazla düşüş kaydetti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın