Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Borsalardan Çekildi!

0
Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Borsalardan Çekildi!

On-chain analitik sitesi Glassnode‘un paylaştığı son verilere göre, geçtiğimiz hafta tam olarak 108.200 BTC borsalardan çekildi. Bu, 2,2 milyar doların üzerinde bir değere sahip miktarı temsil ediyor.

Bitcoin Boğaları Güçlü Durmaya Devam Ediyor

Kripto para piyasaları bir süredir oldukça düzensiz ilerliyor ve birçok belirsizlikle boğuşuyor. Piyasada yer alan büyük oyuncular ise bu ortamda oldukça karmaşık seyretmeye devam ediyor.

Glassnode grafiğine ve 21 Haziran’da kripto ticaret uzmanı Ali Martinez tarafından paylaşılan verilere göre, 108.200’den fazla Bitcoin (BTC), 14 Haziran’dan bu yana önde gelen kripto borsa cüzdanlarından ayrıldı.

Bu, daha fazla Bitcoin yatırımcısının token’ların satmak yerine satın almaya daha istekli olduğunu ve/veya varlıklarını başka bir yerde saklamayı tercih ettiğini ortaya koyuyor. Bu aynı zamanda, birkaç gün boyunca böyle devam ederse, yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş eğiliminin göstergesi olacaktır.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Borsalardan giriş ve çıkışların piyasa duyarlılığındaki değişikliklere tepki vermesi ise oldukça muhtemel olduğu bilinmekte. Girişlerdeki artış, artan satış baskısını yansıtırken, diğer yandan büyük çıkışlar, artan satın alma baskısına işaret ediyor.

Binance.US CEO’su Brian Shroder Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda Binance’in BTC için sıfır ücretli ticarete başlayacağını belirtti. CEO, bu tür ücretsiz işlemlerin yapılabildiği token sayısının gelecekte daha fazla arttırılmasını beklediğini belirtti.

Hareket, büyük olasılıkla, özellikle Binance’in Coinbase, FTX, Gemini, Robinhood vb. gibi büyük rakiplerinin olduğu ABD’de borsalar arasındaki rekabeti artıracaktır.

Genellikle, borsalardan giriş ve çıkışların piyasa duyarlılığındaki değişikliklerle dalgalanması muhtemeldir. Girişlerdeki artış, artan satış baskısını yansıtırken, diğer yandan büyük çıkışlar, artan satın alma baskısına işaret ediyor. Binance.US, platformda sıfır ücretli bitcoin (BTC) ticareti sunacak Binance.US CEO’su Brian Shroder Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda Binance’in BTC için sıfır ücretli ticarete başlayacağını çünkü “yapabilirler” ve düşük ticaret ücretleri ile biliniyorlar.

CEO ayrıca hareketin firmanın yeni kullanıcıları çekebilmesi için yapıldığını söyledi ve Binance’in ücretsiz işlemlerden para kazanmadığını açıkladı. Binance’in Amerikan iştiraki, gelecekte serbest ticaret kategorisine daha fazla token eklemeyi umuyor. Firma ayrıca, getirilerden pay aldığı yeni başlattığı stake hizmetinden daha fazla gelir elde etmek istiyor. Hareket, büyük olasılıkla, özellikle Binance’in Coinbase, FTX, Gemini, Robinhood vb. gibi büyük rakiplerinin olduğu ABD’de borsalar arasındaki rekabeti artıracaktır.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın