Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz: Bitcoin Şu An Bir Para Birimi Değil!

Bitcoin zaman zaman altınla kıyaslanıyor ve bir değer deposu görevine sahip olup olmadığı tartışılıyor. Bazı uzmanlar ise daha farklı bir yorumla Bitcoin’i “dijital altın” olarak değerlendiriyor. Bu isimlerin başında gelen Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin’in dijital altın görevi gördüğü düşüncesini bir kez daha dile getirdi.

Galaxy Investment Partners kurucusu ve CEO’su Novogratz, Bloomberg TV’ye verdiği röportajda “Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde herhangi bir zamanda işlemsel bir para birimi olarak kullanılacağını sanmıyorum” dedi ve “Bitcoin bir değer deposu olarak kullanılıyor.” ifadelerini ekledi.

Novogratz, dijital altın olarak değerlendirdiği Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini düşünüyor. Bu sebeple de giderek daha fazla insanın, portföylerinin bir parçası olarak Bitcoin’i isteyeceği görüşünde.

Bilindiği üzere Bitcoin, PayPal Holdings Inc’in müşterilerin kripto para birimlerini kullanmalarına izin vereceğini duyurmasının ardından bir yıldan uzun bir süre sonra ilk kez Çarşamba günü 13.000 dolarının üzerine çıktı. Bitcoin’in bu yükselişi haftalık bazda %13’ten fazla değer kazandığını anlamına geliyor. Bitcoin Cuma günü ise yaklaşık %1.8 düşüşle 12.882 dolar’a geriledi, bir hafta içindeki ilk düşüş.

Novogratz ve birçok kripto destekçisi, PayPal’ın geniş kullanıcı tabanına atıfta bulunarak, söz konusu hareketi oyunun kurallarını değiştirecek bir gelişme olarak değerlendirdi. Platformdaki müşteriler, dijital cüzdanlardan Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimlerini satın alabilir, satabilir ve tutabilir, ayrıca ağındaki 26 milyon tüccardan alışveriş yapmak için dijital parayı kullanabilir.

Novogratz, E * Trade Financial, Visa Inc, Mastercard Inc ve American Express Co gibi şirketlerin, müşterilerine stablecoin ve kripto para birimlerinde işlem yapabilecekleri platformlar sunmak için “bir yıl içinde” harekete geçeceklerini düşünüyor. Novogratz son olarak, “Kriptonun bir şey olup olmadığı, Bitcoin’in bir varlık olup olmadığı, Blockchain’in finansal altyapının bir parçası olup olmayacağı artık bir tartışma değil” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.