Milyarder Yatırımcı Carl Icahn, Bitcoin’e Yatırım Yapmadığını Açıkladı – İşte Nedeni

0

Milyarder yatırımcı Carl Icahn Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte, ABD hükümeti ve Federal Rezerv tarafından piyasaya sürülen para arzındaki fazlalığın enflasyonist baskıları artırdığından uzun vadede hisse senetlerinin bir “kriz”e doğru ilerlediğini belirtti.

“Uzun vadede, kesinlikle duvara çarpacağız. Gidiş şeklimizle, para basma şeklimizle, enflasyona girme şeklimizle gerçekten bir kriz olacağını düşünüyorum. Etrafınıza bakarsanız, etrafınızda enflasyon görürsünüz ve uzun vadede bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyorum.”

Geçen yıl ABD’de COVID-19’un patlak vermesi, Beyaz Saray yönetimini ve ülkenin merkez bankasını finansal sisteme trilyonlarca dolar aktarmaya sevk etti. Para arzındaki patlama, tüketici ve toptan eşya fiyatlarını son yılların en yüksek seviyelerine gönderen enflasyondaki bir artışı besledi.

Yüksek fiyatların ortasında Icahn, Bitcoin‘in potansiyele sahip olduğunu kabul etti. CNBC’ye Bitcoin’i anlamadığını ve şirketi Icahn Enterprises’ın dünyanın en çok işlem gören kripto para birimine yatırım yapmadığını söyledi. Ancak yükselen enflasyon karşısında bir değere sahip olabileceğini de sözlerine ekledi.

“Eğer enflasyon artarsa, sanırım bir değeri olur. Peki enflasyon artacak mı? Yoksa hükümet Çin’de olduğu gibi gelip bu şeyi durduracak mı?” 

Icahn neden Btcoin yatırımı yapmadığını da şu sözlerle açıkladı:

“O kadar çok değişken ki, benim açımdan yatırım yapması çok zor bir şey.” 

ABD’deki ilk Bitcoin bağlantılı borsa yatırım fonunun onaylanmasının ardından Bitcoin fiyatları son günlerde yükseldi. Dijital para birimi Pazartesi günkü işlem seansında 62.000 dolar’ın üzerine kadar çıktı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın