Milyarder Ray Dalio’dan Bitcoin Desteği: Altına Alternatif Olabilir

Hedge fon yöneticisi ve Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin ile ilgili görüşlerini değiştirmiş gibi görünüyor. BTC’yi bir para birimi ve değer deposu olarak reddetmekten vazgeçti ve son zamanlarda kripto para biriminin altına alternatif olabileceğini kabul etti.

Ray Dalio’nun Bitcoin Dönüşümü

Önde gelen yatırımcı ve hayırsever, Bitcoin ile ilgili hiçbir zaman iyimserlik göstermedi. Tam tersine, BTC’nin bir değer deposu veya para birimi olarak rolünü, esas olarak kötü şöhretli volatilitesine dayanarak sorguladı. Bu yılın başlarında Davos’ta Dalio, kripto para biriminin paranın amacını karşılamadığını bile söyledi.

Bununla birlikte, COVID-19 salgını Batı Dünyasına sızdı ve çok çeşitli sonuçlara yol açtı. Salgın küresel ekonomilere ve sayısız finansal varlığa beklenmedik gelişmeler yaşattıkça, geleneksel yatırımcı BTC’ye daha fazla ilgi göstermeye başladı.

Önde gelen kripto para biriminin geçtiğimiz birkaç ay içinde değer kazanmasıyla Dalio, Twitter takipçilerine “Bitcoin hakkında bir şeyler kaçırıyor” olabileceğini itiraf etti. Max Keiser bu anı bir dönüm noktası olarak değerlendirdi.

Dün Reddit’teki Bana Her Şeyi Sor oturumu sırasında Dalio, Bitcoin’in parasal alandaki rolü konusunda daha iyimser görünüyordu. Hatta BTC’nin değerlerinden dolayı altına alternatif olabileceğini iddia etti:

“Bitcoin ve diğer kripto paralar altına ve diğer sınırlı arzı bulunan varlıklara alternatif bir çeşitlilik sunabilir. Asıl mesele, hisse senetleri de dahil olmak üzere bu tür varlıklardan (sınırlı arza sahip ve mobil olan, servet barındıran) bazılarının portföyde bulundurulması ve bunlar arasında çeşitliliğin sağlanmasıdır.”

Bitcoin’in altına alternatif olabileceğine dikkat çeken Dalio, yine de değerli metali tercih ettiğini açıkladı. Bunun yanında, Bitcoin’e veya hisse senetleri dahil diğer sınırlı arz ve mobil varlıklara fon ayırmak isteyebilecek insanlara, “pek çok insan bunu yapmaz” diye akıllıca çeşitlendirmelerini tavsiye etti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.