Milyarder Paul Tudor Jones: Bitcoin Piyasa Değeri Çok Daha Yüksek Olmalı

0
329

Efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones, Yahoo Finance’e verdiği röportajda Bitcoin için yükseliş beklentisini tekrar dile getirdi. Jones, kripto para biriminin piyasa değerinin “yanlış” olduğuna inanıyor. Bilindiği üzere BTC, 21 milyonluk sınırlı arzıyla 360 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin’in aksine, hisse senetlerinde 93 trilyon dolar, yaklaşık 9 trilyon dolarlık altın var ve Jones’un deyimiyle “Tanrı bilir kaç trilyon itibari para birimi” var.

“Borsanın 90 trilyon dolar ve yasal paranın tanrı bilir kaç trilyon dolar piyasa değerine sahip olduğu bir dünyada Bitcoin’in 500 milyar dolar piyasa değerine sahip olması doğru değil.”

Efsanevi yatırımcı, Mayıs ayında Bitcoin’i 1970’lerde altınla karşılaştıran görüşlerini bildirmişti. O dönem Bitcoin, fiyatı 4.000 doların altına düştüğü Mart ayındaki piyasa çöküşünden zar zor toparlanıyordu. Efsanevi yatırımcı şimdi ise, BTC’nin 1990’ların ilk günlerinde İnternet hisselerine benzediğini iddia etti:

“Bitcoin, bana internetin emekleme aşamasında olduğu 1999 yılındaki internet hisselerini hatırlatıyor. Kimse nasıl bir değer biçmesi gerektiğini bilmiyordu çünkü fırsat gelecekte bekliyordu.”

Tudor Jones, Bitcoin’in “değerli kripto” olarak tanımlanabilecek en önemli kripto para birimi olacağını vurgulayarak, sınırlı arzının en önemli özelliklerinden biri olduğunu yineledi. Efsanevi yatırımcı ayrıca şunları ekledi:

“Kripto çılgın bir roket gemisine binecek, yol boyunca aşağı yukarı gidecek. Ama benim tahminim, özellikle Bitcoin 20 yıl içinde şu an olduğundan önemli ölçüde daha yüksek olacak.”

Jones, cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucuyla ilgili belirsizliğin ortadan kalkmasının ardından geleneksel pazarın yatırımlarda bir göç yolunda olduğuna inanıyor. Bu nedenle, “riskli varlıklara” yapılan yatırımlarda bir artış olacağını ve dolayısıyla Bitcoin’e büyük ölçüde fayda sağlayacağını düşünüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın