Milyarder Mark Cuban: Dogecoin (DOGE) Herhangi Bir Piyango Biletinden Daha İyi

Mark Cuban Pazartesi günkü tweetinde, bugün DOGE hakkında konuşmak için Ellen DeGeneres Show’a gideceğini belirtmişti. Bugün Ellen DeGeneres Show’da konuşan milyarder girişimci, DOGE’un neden ona iyi bir fikir gibi geldiğini açıkladı, ayrıca Bitcoin ve Ethereum’a da değindi.

Geçtiğimiz yılın başlarında da belirttiğimiz gibi; Mark Cuban, Bitcoin’le halka açık bir şekilde dalga geçmiş ve onun yerine “yenilebilir ve BTC olmadıkları” için muzlara yatırım yapmayı tercih edeceğini söylemişti.

[irp posts=”11630″ name=”Ünlü Milyarder Mark Cuban: Muz Bitcoin’den Daha İyi”]

Ünlü milyarder bu konu hakkındaki fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Programda sunucu Ellen DeGeneres’e, eskiden hor gördüğü dijital para birimlerinden Bitcoin’in, altının dijital bir benzeri olduğundan, Ethereum’un bir para biriminin dijital eşdeğeri olduğundan bahsetti. Ayrıca NFT’nin de çocukların telefonlarında taşıyabilecekleri, satın alabilecekleri ve fiziksel olarak toplanabilir ögelerde olduğu gibi, satabilecekleri havalı bir dijital koleksiyon olduğunu söyledi.

Dogecoin Bir Piyango Biletinden Daha İyi

Cuban ayrıca sunucuya, son zamanlarda büyük bir hayranı haline geldiği Dogecoin’den bahsetti. Milyarder, coin’in 2013’te bir şaka olarak başladığını, birkaç ay önce gerçek bir çılgınlığa dönüştüğünü ve fiyatının arttığını (çoğunlukla Elon Musk tweetleri sayesinde) açıkladı. Bunun yanı sıra DOGE almanın bir piyango bileti almaktan çok daha iyi olduğunu da iddia etti.

Mark Cuban ayrıca oğlu Jake ile biraz DOGE satın aldığı bilgisini paylaştı. İnsanların şu anda bu parayı aktif olarak kullandıkları ve giderek daha fazla büyük batılı şirket DOGE’u ödeme olarak kabul ettiği için, Dogecoin’e yatırım yapmanın iyi olduğuna inanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks, ekibin Dogecoin’i ödeme olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Yani fiyatı artmasa bile, herkesin DOGE’u her zaman Mavericks mağazasında  harcayabileceğini ve gelecekteki maçlar için biletler satın almak için kullanabileceğinden bahsetti. Mağaza, DOGE’u BitPay aracılığıyla kabul ediyor. Nisan ayında, kripto işlem operatörü, Mavericks Mağazası ile 6.000 DOGE işlemi gerçekleştirmeyi bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.