Milyarder CEO Korkuttu: “Bitcoin %50 Çökebilir!”

0
Milyarder CEO Korkuttu:

“Bond King” mahlasıyla tanınan milyarder Jeffrey Gundlach, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70 değer kaybetmesine rağmen henüz dip fiyata ulaşmamış olabileceğini düşünüyor.

Varlık yönetim firması DoubleLine Capital’in CEO’su, CNBC kanalında katıldığı bir röportajda Bitcoin hakkında görüşlerini paylaştı. CEO, öncü kripto varlığın mevcut seviyelerden %50’den fazla değer kaybederek 10.000 dolar seviyelerine doğru gerilemesine ‘hiç şaşırmayacağını’ belirtti.

“Kripto varlıklardaki genel eğilim açıkçası çok pozitif değil. Zirveye ulaşmasının üzerinden çok zaman geçti. Hatırlayın, Temmuz ayı gibi de sizlerle konuşmuştum ve görüşlerimi belirtmiştim. Fiyat 60.000 dolardan 30.000 dolara düşmüştü…

Toparlanmayı başardı ama tasfiye ediliyor gibi görünüyor. Bu yüzden Bitcoin’de 20.000 dolar veya 21.000 dolarda boğa durumunda değilim. Fiyat 10.000 dolara düşerse hiç şaşırmam.”

Haber hazırlanırken Bitcoin 18.939 dolardan işlem görüyordu ve önceki güne kıyasla %10’a yakın değer kaybetmişti.

Gundlanch ayrıca bazı kripto para varlıkların son zamanlardaki çöküşünün dijital varlık alanında yaklaşan bir krizin işareti olabileceği konusunda da uyardı.

“Borsanın bazı bölümlerinde çok büyük bir düşüş yaşadık. Gelişen piyasa öz sermayesi yılbaşından bugüne %15 değer kaybetti. Hisse senetlerinin çoğu düştü. Nasdaq %28 düştü, Bitcoin bugüne kadar %53 ve son Federal Rezerv toplantısından bu yana %45 düştü.

Kripto dünyasının bazı bölgelerinde bazı çöküşler gördük ve bu bazı sorunların habercisi olabilir.”

Merkezi Florida, Tampa’da bulunan DoubleLine Capital, bu yılın ilk çeyreğinin sonunda yönetim altında 122 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın