Milyar Dolarlık Pazara Sahip Altcoin’e Dava Açıldı!

En büyük blockchain ekosistemlerinden birisi olan Solana, yerel token SOL ile yasa dışı bir şekilde kâr elde ettiği iddiasıyla Kaliforniya Federal Mahkemesi’nde bir davayla karşı karşıya.

Davada, Solana Labs’ten Mark Young; Vakfın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko; Multicoin Capital Management ve kurucu ortağı Kyle Samani ve FalconX’in de dahil olduğu kişilerin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, açılan toplu davada, Kaliforniya’daki bir bölge mahkemesinde açıldı. Sanıkların Solana’yı herhangi bir kayıt beyanı olmaksızın menkul kıymetler olarak sattıklarını ve sözde kayıtsız menkul kıymetleri terfi ettirdiklerini iddia edildi.

Yasaların ihlaline ilişkin bu iddialar gündeme farklı isimlerle daha önce de sık sık gelmişti.

Hukuk alanında hizmet veren Roche Freedman ve Schneider Wallace Cottrell Konecky, Young adına davayı 1 Temmuz’da açtı. Young, zarara uğradığını iddia ederek, dava açmak zorunda hissettiğini belirtti.

Solana Menkul Kıymet Olmakla Suçlanıyor!

Dava dosyasında yer alan iddialar, sanıkların perakende yatırımcıların sermayesi pahasına yararlandığı merkezi bir kripto para birimi olduğu şeklinde beyana sahip. Sanıklardan hiçbiri henüz, davaya yanıt olarak bir açıklama yapmadı.

“Solana menkul kıymetleri satın alan alıcılar, ortak bir girişim olan Solana’ya para yatırmış veya değerli hizmetler vermiştir. Bu alıcıların, destekleyicilerin, Solana Labs ve Solana Vakfı’nın, Bitcoin ve Ethereum’a rakip olacak ve blok zincirindeki işlemler için kabul edilen çerçeve haline gelecek bir blok zinciri ağı kurma çabalarına dayanan makul bir kar beklentisi var.”

Açılan dava yerel token SOL‘un fiyatını henüz etkilememiş durumda ve ekosistem genişlemesini sürdürmek istediğini sık sık dile getiriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.