Mike Novogratz’ın İyimser Bitcoin Tahmini

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’a göre, Bitcoin’in sırasıyla 14.000 ve 20.000 dolara ulaşması için öncelikle 10.000 dolar seviyesini aşması gerek. Ünlü isim bu gerçekleşmezse, çok şaşıracak.

CNBC’e verdiği röportaj sırasında Galaxy Digital CEO’su, en popüler kripto para birimi Bitcoin’in gelecekteki fiyatı hakkında iyimser bir tahmin paylaştı. Ünlü isim Bitcoin fiyatının, zorlu 10 bin dolar seviyesini aştıktan sonra 20 bin dolara ulaşacağını söyledi. Mike Novogratz, BTC şemasında bu tür değişiklikler olmazsa şaşıracağını itiraf etti:

“Yakında 10 bin dolara ulaşmazsa beni şaşırtacak. Bundan sonra 14 bin dolar ve 20 bin dolar seviyelerini göreceğiz.”

Her Bitcoin meraklısı yeni bir yükselişin gerçekleşmesini istese de, şu anda bu hedef biraz uzak gibi görünüyor. Bitcoin fiyatı hala 10.000 doların altında. Bu çizginin üzerinde kalma girişimleri son aylarda başarısız oldu. Mevcut BTC fiyatı ise 9.600 dolar civarında.

Novogratz ayrıca, Bitcoin’i altına benzetti ve boğa rallisinin, değerli maden altındaki gibi işlediğini sözlerine ekledi.

Bunun dışında Amerikan hükümetinin faaliyetlerinden bahsetti. Çin’in Japonya, Güney Kore ve Hong Kong ile birlikte Güney Asya fiat para birimleri tarafından desteklenen bölgesel bir kripto para birimi başlatma çabalarına dikkat çekti. ABD’yi bu ilerlemenin gerisinde kalmamaya ve ABD Doları’nın tokenleştirilmiş versiyonu üzerinde çalışmaya çağırdı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.