Mike Novogratz: BTC ve ETH Bu Seviyelerin Üzerinde Kaldığı Sürece Piyasada Sorun Yok

0

Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, yakın zamanda verdiği bir röportajda, Çin Evergrande Real-Estate Group’un likidite krizinin kripto para piyasasını neden bu kadar zorladığı konusundaki görüşünü paylaştı. Ayrıca BTC ve ETH sahiplerinin için hangi fiyat seviyelerini takip etmesi gerektiğini de bildirdi. Detaylar haberimizde.

13 Eylül tarihinde paylaşılan “Bitcoin Fiyatını 10.000 Dolar Altına Çekecek Büyük Olay! TETHER Saatli Bomba!” target=”_blank” başlıklı içeriğimizde piyasayı aşağı çekebilecek bir gelişmeden bahsetmiştik. Beklendiği gibi de oldu ve kripto piyasalarındaki düşüş, hissedarlarından neredeyse 2 trilyon dolar borcu olan Çin’deki en büyük ikinci emlak şirketi olan Evergrande Group’un likidite krizinden kaynaklandı. Borç senetlerinin vadesi bu hafta sonuna kadar dolacakken, şirketin gerekli ödemeleri yapacak nakit rezervleri şu anda düşük.

Novogratz’a göre bu gelişmenin piyasayı etkilemesinin nedeni, birçok yatırımcının Tether’in USDT arzının çoğunun Çinli şirketlerin ve özellikle Evergrande’nin menkul kıymetleri tarafından desteklendiğine inanması. USDT, BTC ve diğer kripto para birimleri düşerken, son birkaç gün içinde iyi performans göstermeyi başardı. Bilindiği üzere USDT, piyasadaki en popüler stablecoin ve genellikle kripto borsalarında Bitcoin, ETH ve diğer dijital varlıkları satın almak ve satmak için kullanılır.

Bununla birlikte, Çinli kripto gazeteci Colin Wu Pazartesi günü, Tether’in Evergrande tarafından yayınlanan herhangi bir ticari belgeye sahip olmadığına dair bir doğrulama yaptığını bildirdi.

Bunların yanında Galaxy Digital CEO’su, özellikle Bitcoin ve Ethereum’daki mevcut düşüşle ilgili görüşlerini paylaştı. Novogratz, Bitcoin için 40.000 dolar’ın ve Ethereum için 2.800 dolar’ın şu anda takip edilmesi gereken çok önemli seviyeler olduğuna inanıyor. Ünlü CEO, birinci ve ikinci en büyük kriptolar onların üzerinde kaldığı sürece, pazarın iyi durumda olduğunu belirtiyor.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin 43.097 dolar’da, Ethereum ise 3.022 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın