Mike Novogratz, Bitcoin’deki Son Düşüşün Nedenini Açıkladı

0

Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin’in bu haftaki büyük fiyat düşüşünün sürpriz olmadığına inanıyor.

Önde gelen kripto paranın değeri Salı günü %17 düşüşle 43.050 dolar’a, neredeyse bir ayın en düşük fiyatına geriledi. Söz konusu düşüş bazı piyasa uzmanlarının beklediği bir durumdu, bu uzmanlardan biri de dijital varlık firması Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz.

Ünlü CEO Bloomberg TV’e verdiği yeni bir röportajda, BTC’nin bir dizi temel faktör karşısında aşırı satın alındığını ve yatırımcıların  Visa ve Amazon gibi şirketlerin sektöre son zamanlarda gösterdiği ilgi nedeniyle “fazla heyecan yaşadığını” söyledi. Novogratz, kriptonun sadece kötü para ve maliye politikasından korunmak için satın alınan Bitcoin olmadığının, daha önemlisi bir web 3.0 (yapay zekaya dayanan yeni nesil internet teknolojisi) olduğunun büyük ölçüde fark edildiğini kaydederek şu ifadeleri kullandı:

“Bunun bir teknoloji olduğu fark edildi ve hiçbir yatırımcı bir sonraki interneti kaçırmak istemez. Kripto, bir sonraki internet. Biraz fazla heyecanlandığımızı ve bu düşüşün biraz balondan kaçan hava gibi olduğunu düşünüyorum.”

Novogratz, kripto piyasasının kısa vadeli hareketini tahmin etmenin zor olsa da uzun vadeli yörüngesini görmenin kolay olduğunu söylüyor.

“Bitcoin fiyatının 15 yıllık veya 12 yıllık uzun grafiğine bakın ve tüm dünyada gerçekleşen benimsemeyi düşünün. Artık bir varlık olduğunu biliyorsun. Bir değer deposu…

Stan Druckermiller bunun bir değer olduğunu söyledi. Kelimenin tam anlamıyla 30 yıldır gördüğümüz en iyi yatırımcı. Bu bir varlık. Buna bir değer deposu olarak inandıklarını söyleyen yeterince kurum var.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın